Zmien skórke
Logo Polygamii

Lekko ocenzurowane Agony już wkrótce zaprosi nas na wizytę w piekle

Nie porzucajcie wszelkiej nadziei wszyscy, którzy tu wchodzicie. Premiera już blisko.

Dystrybutor Agony, firma Koch Media, poinformowała o tym, że na wyprawę do piekła wybierzemy się 29 maja. To już trzecia podana przez developera data premiery, tym razem już jednak ostateczna. Gra uzyskała wreszcie złoty status. Z tej okazji ukazał się także nowy trailer.

Ostatnią przeszkodą, jaka stanęła twórcom na drodze, była konieczność przerobienia paru scen, by uniknąć oznaczenia wiekowego „tylko dla dorosłych”. Takowe w większości krajów na świecie jest w zasadzie pocałunkiem śmierci dla dystrybucji. Kategoria wiekowa może doprowadzić nawet do odmowy współpracy ze strony Sony czy Microsoftu.

Nic dziwnego w przypadku gry, w której lokacje zbudowano z ludzkich szczątków, a przeciwnicy to też w większości zdeformowani ludzie. W oficjalnym komunikacie twórcy napisali, że zdają sobie z tego sprawę, zatem prace nad „cenzurowaniem całości” trwają już od dawna. Developerzy stawiają na jak najmniejsze możliwe modyfikowanie scen, zamiast zastępowanie ich planszami o misiach koala.

Dla graczy niegodzących się z jakąkolwiek formą cenzury, najlepsza będzie wersja PC, w której tuż po premierze pojawi się opcja wyłączenia wprowadzonych zmian. Różnice sprowadzać się będą do szczegółów typu bardziej soczyste ustawienie kamery. Pomimo zmian, i tak gra będzie delikatnie mówiąc sugestywna –  o niektórych “atrakcjach” możecie poczytać w tekście Patryka.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

Ciekawe, kiedy Lust for Darkness? Polskie studia ostro biorą się za horrory. 🙂

Simplex
Użytkownik

“by uniknąć oznaczenia wiekowego „tylko dla dorosłych”. Takowe w większości krajów na świecie jest w zasadzie pocałunkiem śmierci dla dystrybucji. Kategoria wiekowa może doprowadzić nawet do odmowy współpracy ze strony Sony czy Microsoftu.”

Liczę, że taki los spotka gry z lootboksami. Zwłaszcza w świetle informacji dochodzących z Holandii:
https://luckbox.com/esports-news/loot-boxes-gambling-netherlands-parents/

Popularne wpisy

Popularne Gry