Zmien skórke
Logo Polygamii

Kto zarobił najwięcej podczas pandemii? Twórcy gier rzecz jasna

Paweł Machewka
CD Projekt z czterema reprezentantami, ale numer jeden tym razem należy do Techlandu.

Magazyn Forbes przygotował zestawienie, w którym wylicza kto podczas pandemii koronawirusa nie tylko nie stracił pieniędzy, a pomnożył swój majątek. Nie jest wielkim zaskoczeniem, że najlepiej poradziła sobie branża gier wideo. Giełdowy indeks WIG Games od szczytu notowań sprzed pandemii zyskał aż 28 proc. To z kolei przekłada się na wyniki przedstawicieli branży gier wideo w zestawieniu Forbesa “Najbardziej bogacących się w kryzysie”.

Czytaj też: Nowa siedziba Techlandu. Tak wygląda od środka

Pierwsze miejsce przypadło w udziale Pawłowi Marchewce, szefowi Techlandu. Wycena jego majątku to 6,2 mld (wzrost o 3,2 mld zł). Przy okazji zestawienia, prezes wrocławskiego studia udzielił wywiadu Piotrowi Karnaszewskiemu, który zapytał, czy twórcy “Dying Light” nie zamierzają pójść śladem CD Projektu i najpierw ogłoszą datę premiery, a potem ją przesuną.

– Nikt nie robił lepszego show wokół swoich produktów niż Steve Jobs. Pamiętam, jak po, wydawałoby się, skończonej prezentacji, nagle odwracał się do publiczności i mówił” „a teraz słuchajcie, najlepsza wiadomość jest taka, że nowy iPhone… jest już od jutra w sklepach!”. I ludzie biegli ustawiać się w nocy w kolejce. Nie twierdzę, że tak zrobimy, ale na pewno zaskoczymy czymś fanów – odpowiedział Marchewka.

Czytaj też: Co z Dying Light 2? Co się dzieje w Techlandzie?

Wróćmy do zestawienia. Drugie miejsce zajął Tomasz Biernacki, współwłaściciel sieci Dino Polska, podium zamyka Marcin Iwiński. Współzałożyciel wyceniany jest na 4,2 mld (wzrost o 1,5 mld). Tuż za strefą medalową znalazł się jego partner, Michał Kiciński z niemal bliźniaczym wynikiem. Piąte miejsce to również CD Projekt, tym razem w osobie Piotra Nielubowicza. Barwy twórców “Cyberpunk 2077″ i Wiedźmin 3: Dziki Gon” reprezentuje jeszcze Adam Kiciński, który uplasował się na 10 miejscu.

Czytaj też: Grałem w “Cyberpunk 2077”. Bez efektu wow, ale z dużym optymizmem

Na tym jednak obecność gamingowej branży się nie kończy. Na szóstej pozycji znalazł się Maciej Popwicz, główny udziałowiec mobilnego Ten Square Games. Na dalszych miejscach znajdziemy Krzysztofa Kostowskiego i Michała Kojeckiegoi z PlayWay, Krzysztofa Kwiatka z Creepy Jar oraz Adam Pernal, drugi reprezentant Ten Square Games w zestawieniu.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kalimdor
Użytkownik

Niech tylko Techland ogarnie wewnętrzne sprawy i może bez problemu gromić konkurencję.

Simplex
Użytkownik

“Wycena jego majątku to 6,2 mld (3,2 mld zł)”
Nie miało być “wzrost o 3,2 mld zł”?

“najpierw ogłoszą datę premiery, a potem ją przesunął”
przesuną

“Creepy Ja”
Jar

Aimagylop
Użytkownik

Jest zaskoczenie, myślałem, że producenci rękawiczek ochronnych których ceny niedorzecznie poszły w górę.

Popularne wpisy

Popularne Gry