Zmien skórke
Logo Polygamii

Ksywka, którą trzeba znać - Puki Style. Od teraz to oficjalnie "Ulubiony Sportowiec Polaków"

Oto kolejny esportowiec, który dołącza do panteonu polskich mistrzów. Była “złota piątka” Virtus.Pro, jest Artur “Nerchio” Bloch i Mikołaj “Elazer” Ogonowski, królowie StarCrafta II. Teraz na ustach fanów gier sieciowych są ludzie od League of Legends: mistrz Marcin “Jankos” Jankowski, a niedawno siecią zawładnął także Łukasz “Puki Style” Zygmunciak.

I tu warto podkreślić, że nie chodzi tylko o sieć polską, ale tą globalną. Widzicie to zdjęcie wyżej? Zrobiono tysiące jego kopii, a kibice LoLa masowo ustawiali je sobie jako fotkę profilową. O fenomenie pisały też zagraniczne media (umówmy się – to się nie zdarza często, że taki amerykański Newsweek wspomina o zajawkach z Polski). Wszystko jako akcja wsparcia dla “Pukiego” i jego kolegów z zespołu K1ck Neosurf, którzy mieli przed sobą finał EU Masters – jednej z najważniejszych lig LoL-a w Europie (“To jak Liga Europy” – podpowiada mi kolega z redakcji).

Co prawda złota wygrać się nie udało, ale to mniej istotne od tego, że mamy kolejnych idoli i wymiataczy na światowym poziomie. Chociaż sam fanem League of Legend nie jestem, to czuję, że przy kolejnym dużym wydarzeniu zasiądę przed monitor i dam się porwać chwili – tak jak to robią okazjonalnie z meczami CS:GO (chociaż przyznam, że gorzej z tym u mnie, od kiedy nie ma polskich teamów w najważniejszych rozgrywkach).

Warto też dodać, że “Puki Style” zyskał laur #UlubionySportowiec Polaków w głosowaniu TVP Sport, w którym “z olbrzymią przewagą pokonał piłkarza reprezentacji Polski i Wisły Kraków, Jakuba Błaszczykowskiego”. O pierwsze miejsce walczyli także Robert Lewandowski i nieśmiertelny Adam Małysz.Nie żebym wierzył w wielką reprezentatywność takiego wydarzenia (i że to kliki od stałych czytelników “Przeglądu sportowego”, a nie rajd fanów “Pukiego”), ale dobrze widzieć, że w mainstreamie obok biegaczy, skoczków i rajdowców pojawiają się także “sportowcy z ‘e’ w nazwie”, którym przecież również kibicują tłumy.

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
5 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lord Bart
Użytkownik

Pomijając metodykę internetowych głosowań to to jest najwyraźniejszy obraz dzisiejszych czasów: koleś nap* dupą w siedzenie i paluchami w klawiaturę/pada jest ulubionym “sportowcem” widzów reżimowej stacji, widzów nomen omen z kraju, gdzie 56% deklaruje, że nie uprawia żadnego sportu/ruchu/rekreacji w ogóle.
FUBAR

Aimagylop
Użytkownik

I to jest ten zaginiony komentarz o który był szum? Nie warto było xD

Lord Bart
Użytkownik

XD
Znikające komentarze nie zmienią prawdy, że to nie jest sport. Dobrą drogą idziecie, może druga fucha w śp. Trójce? Podobno mają sporo wakatów.

Trikson
Użytkownik

Bo to nie sport. Podobnie jak szachy, poker, snooker czy dart… a nie, czekaj.

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Nikt z nas (osób mających dostęp do adminki) nie usunął tego komentarza. System najprawdopodobniej sam go usunął, bo wykrył niedozwolone słowo (dobrze wiesz jakie ;-)), pomijając przy okazji fazę “akceptacji”. Już przywróciłem Twój post, jakby co.

Bjorn
Użytkownik

Przecież widać twój koment z 16.30 o czym mówisz? Poza tym pojęcie sportu=rywalizacja/bicie rekordu, uprawiać dla sportu można masę rzeczy pozornie nie związanych z wysiłkiem. Zawody w strzelaniu to też sport, ale raczej się nie spocisz. Mylisz pojęcia.

Popularne wpisy

Popularne Gry