Zmien skórke
Logo Polygamii

Koniec CD-Action? Redakcja dostała wypowiedzenia [Aktualizacja]

Deja vu.

[Aktualizacja] Na stronie CD-Action pojawiło się oświadczenie wydawcy, w którym potwierdził on przykre wieści oraz zapewnił, że ukaże się jeszcze kilka numerów (rzecz tyczy się także magazynu PC Format). Dalsze losy pism “zostaną podjęte w nadchodzących miesiącach”.

Jak donosi serwis PolskiGamedev.pl, redakcja CD-Action, jednego z najstarszych magazynów o grach w Polsce, dostała wypowiedzenie, co najprawdopodobniej oznacza, że wydawana od kwietnia 1996 roku pismo przestanie istnieć. Informację o wypowiedziach potwierdziły również nasze źródła, a niedługo później na stronie CD-Action.pl pojawił się w tej sprawie krótki komunikat redakcji.

W październiku zeszłego roku wydawca serwisu, Bauer, połączył redakcję CD-Action i PC Formatu, a szefem zespołu został Adam Chabiński (wcześniej rolę redaktora naczelnego miesięcznika o grach pełnił Dawid Bojarski). Jeszcze przed tym wydarzeniem z redakcji odeszli Mateusz Witczak (znany jako Papkin, obecnie współpracownik Polityki i redaktor prowadzący serwisu PolskiGamedev.pl) czy Daniel “Cormac” Bartosik, który aktualnie jest jednym z pracowników Techlandu.

Dotychczasowy wydawca zrezygnował łącznie z wydawania 20 pism, na co główny wpływ miał oczywiście koronawirus i znaczący spadek sprzedaży gazet. Jak jednak sugeruje wspomniany już wpis na PolskimGamedevie, CD-Action było dość regularnie przycinane, a ostatni numer, mimo wydania cyfrowego, nie doczekał się dodatku w postaci pełnych wersji gry.

Na razie nie wiadomo, czy serwis CD-Action.pl również nie będzie już prowadzony – na razie newsy się pojawiają. Wydawca, mimo wypowiedzeń, poprosił redakcję miesięcznika, by kolejne numery się ukazywały, bo ten miał już ponoć rozpocząć rozmowy z innym inwestorem… (mam deja vu).

Od siebie dodam tylko, że jest mi niezwykle przykro. Jako jeden z dwóch redaktorów (do niedawna jeszcze) martwej Polygamii doskonale wiem, co czuje redakcja w takich momentach – przyjmijcie wyrazy współczucia, koledzy i koleżanki.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
3 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Jeśli kupowałem to tylko dla kodów do WoTa, dziwnie mi było czytać wiadomości na papierze które w internecie były świeże miesiąc wcześniej.

Nankin77
Użytkownik

“Dotychczasowy wydawca zrezygnował łącznie z wydawania 20 pism, na co główny wpływ miał oczywiście koronawirus i znaczący spadek sprzedaży gazet.” To nie jest przypadkiem pretekst? Kioski i stacje benzynowe normalnie działają, zresztą CD action to jedna z tych gazet kupowanych przy okazji wyjścia po bułki.

Aimagylop
Użytkownik

“Kioski i stacje benzynowe normalnie działają”
No nie do końca, klientela rzadziej się pojawia to i sprzedaż spada.

Nankin77
Użytkownik

Sprzedaż caly czas spada, niezależnie od korony. W ciągu ostatnich kilku lat nie takie tytuły poszły do śmietnika. Przecież w grudniu skasowano playboya, ckm i cosmo. Jeszcze wcześniej bravo i przekrój, to gadanie o koronie to tylko chwyt żeby ludzie nie burzyli się na masowe zwolnienia.

Aimagylop
Użytkownik

To że prasa papierowa zdycha jest niezaprzeczalne, mi chodziło o działanie kiosków, które nie do końca działają normalnie.

indeed
Użytkownik

Kupowałem to całe lata temu, gdzieś pomiędzy rokiem 1998, a 2004, w sumie to od nich zaczęło się moje zaintersowanie grami. Z jednej strony szkoda, choć od lat w rękach nie miałem tego magazynu, a z drugiej koronawirus zdaje się tylko przyspieszył nieuniknioną śmierć CD-A.

Popularne wpisy

Popularne Gry