Zmien skórke
Logo Polygamii

Kolejny rekord w World of Warcraft Classic

Tym razem dotyczy maksymalnego poziomu doświadczenia.

Premiera World of Warcraft Classic nie odbyła się bez problemów i jak to zazwyczaj w przypadku Blizzarda bywa, serwery nie wytrzymały, co skończyło się przydługimi czasami oczekiwania. Dla firmy to nie pierwszyzna, wystarczy przypomnieć sobie, co działo się w 2012 roku, gdy na półkach sklepowych… no właśnie, miał pojawić się Diablo III – popularny błąd 1016 czy 37 uprzykrzały rozgrywkę. Zresztą, gracze Overwatcha również się z tym stykają, zwłaszcza przy okazji premiery jakiegoś wydarzenia sezonowego czy nowej postaci. Serwery Blizzarda płonął regularnie, co jest o tyle dziwne, że tak naprawdę nikt z tym nic nie robi, a użytkownicy platformy Battle.net, no cóż, przywykli. W końcu to Blizzard, im przecież wolno.

Problemy na serwerach, kolejki do konkretnych postaci czy bossów nie przeszkodziły jednak streamerowi JokerdTV w osiągnięciu 60, maksymalnego w World of Warcraft Classic, poziomu postaci i to w zaledwie cztery dni od premiery dodatku. Czemu jest to takie niezwykłe? Przede wszystkim dlatego, że dokonał tego w pojedynkę i wyprzedził sławną w całym World of Warcraft gildię Method. Poza tym, samo zdobywanie poziomów w Classicu jest dość pracochłonne (bardziej niż w przypadku podstawowej wersji gry), dlatego tym bardziej wyczyn 22-latka jest godny podziwu lub niepokojący – wybierzcie jedno.

Inni gracze World of Warcraft wybrali to pierwsze i wszystko skończyło się marszem radości, w trakcie którego wszyscy rzucali przypadkowe zaklęcia i gratulowali chłopakowi wyczynu. Pokonani również dołączyli się do pochwał i na oficjalnym Twitterze gildii Method pojawił się stosowny wpis.

To jednak nie koniec wieści z Classica, bowiem według niepotwierdzonych informacji, wszystkim, którzy podobnie jak JokerdTV osiągnął 60. poziom, otrzymają za darmo dostęp do najnowszego dodatku Battle of Azeroth, a także jednorazowy awans postaci do 110. poziomu. Tak informacja pojawiła się na brazylijskim fanpage’u gry, jednak obecnie nie jest już dostępna. Zachowało się tylko zdjęcie, które widzicie poniżej. Blizzard nie ustosunkował się jeszcze do tej informacji, ale jeśli pojawią się dodatkowe informacje, wpis zostanie zaktualizowany.

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
4 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Finear
Użytkownik

>wyprzedził sławna w całym World of Warcraft gildię Method

method nie brał udziału w żadnym wyścigu na classicu więc no tak jak by nie było co wyprzedzać

a co do samego wbicia lvl60 to koleś używał exploita z layeringiem, gdzie jak tylko wyczyścił z mobów dana strefere dostawał zaproszenie do innego layera gdzie te moby już sie zrespawnowały

przy okazji i onyxia i molten core zostało wyczyszczone w 5 dni xD w niepełnym raidzie (30 pare osób) z czego ledwo połowa była na lvl 60, reszta 55-59) muh hard classic

Trikson
Użytkownik

Bo mit hard classica wziął się z połączenia kilku faktów. Po pierwsze był rok ~2005 i po premierze raidu, zanim na wowhead czy innym thottbotcie pojawił się opis mechanik, gracze sami musieli dojść metodą prób i błędów jak każda walka przebiega, co robić, czego unikać itd. o deadlybossmodzie nikt nie marzył. Umierało się więc często i pozornie bez powodu.

Dziś? Każdy zna te walki na pamięć. Ciężko oczekiwać, że kogoś czymś zaskoczą.

Dodatkowo classic to patch 1.12.1, a zarówno onyxia jak i MC były optymalizowane pod inne patche (i o ile mnie pamięć nie myli, inny gear z tzw t0).

Finear
Użytkownik

zgadza się, ale na takim mmo-champion nie brakowało tematów na temat tego jak długo rag bedzie stał nie zabity

>Dodatkowo classic to patch 1.12.1, a zarówno onyxia jak i MC były optymalizowane pod inne patche (i o ile mnie pamięć nie myli, inny gear z tzw t0).

t0 chyba rzeczywiscie jest inny ale nikt z tego raidu nie mial nic wiecej niz greeny i blue z questow i kilku instancji po drodze wiec to nie miało znaczenia, a sama onyxia i MC nie były w żaden sposób nerfione do patcha 1.12.1
był tylko poprawiony troche balans klas do tego czasu

Trikson
Użytkownik

Czyli nostalgia głównym czynnikiem po raz kolejny. Zresztą nie oszukujmy się, jak bardzo skomplikowane by się nie wydawały tamte raidy blisko 15 lat temu, tak teraz te mechaniki wydają się co najmniej śmieszne.

Mimo wszystko jednak super ze jest classic i można wrócić do świata z “dzieciństwa”.

Popularne wpisy

Popularne Gry