Zmien skórke
Logo Polygamii

Kolejny Fallout od Obsidianu? Bardzo mało prawdopodobne

Firma nie pozostawia graczom złudzeń.

Stworzony przez Obisidian i wydany w 2010 Fallout: New Vegas do dziś uważany jest przez fanów serii za najlepszą z współczesnych części serii. Wykorzystywał silnik stworzony przez Bethesdę na potrzeby Fallouta 3, ale zarówno w warstwie fabularnej jak i mechanicznej znacznie bliższy był klasycznym odsłonom postnuklearnej serii.

Nic dziwnego, skoro szef Obsidianu – Feargus Urquhart – jest również założycielem Black Isle, czyli firmy, która stworzyła Fallouta 1 i 2. I nic dziwnego, że on sam i całe dowodzone przez niego studio chętnie wróciłoby do tej marki. Ale chcieć jedno, móc – drugie.

Odpowiadając na Twitterze na pytanie o to, czy jest jakaś szansa, że Obsidian pracuje w tej chwili nad nowym Falloutem, firma zamieściła widoczny powyżej obrazek. “To bardzo wątpliwe”, brzmi przepowiednia.

Niestety, nic nie wskazuje na to, by Bethesda miała zamiar z kimkolwiek dzielić się Falloutem. Pozostaje nadzieja, że nad czymkolwiek pracuje Obsidian, jest to coś równie obiecującego.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
2 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Mam chyba deja vu, albo 2 miesiące temu był już taki news określający szansę powstania kolejnego niebethesdowego Fallouta.

s.p.
Użytkownik

Od lat wiadomo że to nie nastąpi. Pomijając to że ludzie odpowiedzialni za NV nie pracują dla Obsidiana. ani nie chcieli by pracować dla Obsidiana. news dnia

ZmanieryzowanyTim
Użytkownik

Fallout 1 i 2 nie były robione przez Black Isle, tylko bezpośrednio przez Interplay (do którego Black Isle co prawda należało). Nad F: NV pracowała tylko część twórców dwójki (Avellone, Sawyer), ale nikt z jedynki (większa część twórców pierwszego Fallouta – Cain, Boyarsky, Anderson – odeszła z Interplay by założyć Troika Studio)

ZmanieryzowanyTim
Użytkownik

Ee, sorry, okazuje się że nie umiem czytać. Faktycznie, Fallouta też stworzyło Black Isle.
🙂 Coś mi się zamotało zupełnie.
Idę stanąć w kącie.

Arcybibosz
Użytkownik

Czekam na newsa że kolejne Halo od Bungie jest mało prawdopodobne.

Popularne wpisy

Popularne Gry