Zmien skórke
Logo Polygamii

Kolejne Simsy mają mieć elementy MMO

Inspiracją będzie The Sims Online.

Jaka jest przyszłość serii The Sims? W tej chwili trudno powiedzieć, szczególnie, że ostatnia pełnoprawna część serii – The Sims 4 – ukazała się ponad 6 lat temu. Ale biorąc pod uwagę, jak lukratywna jest to marka, szefostwo Electronic Arts będzie musiało prędzej czy później odpowiedzieć na to pytanie.

Wiele wskazuje na to, że owa przyszłość będzie w pewnym stopniu polegać na spojrzeniu w przeszłość. A konkretnie – na MMO The Sims Online, które działało od 2002 do 2008 roku.

Kiedy myślimy o The Sims – i mówię tu o tym, co motywuje nas do grania – jest to inspiracja, ucieczka, społeczna interakcja, tworzenie, samodoskonalenie, rywalizacja. To co The Sims robiły zawsze dobrze to koncentrowanie się na spełnianiu potrzeby motywacji i inspiracji, ucieczki, tworzenia, samodoskonalenia, ale niekoniecznie tak bardzo – społecznej interakcji i rywalizacji.

Stwierdził szef EA, Andrew Wilson, podczas rozmowy z inwestorami. Dodał, że tego rodzaju elementy były obecne wiele lat temu w The Sims Online i z pewnością posłużą za inspirację dla kolejnej części gry.

Kiedy Maxis myśli o The Sims dla nowej generacji – z rozgrywką między platformami i chmurą sąsiednich światów – chociaż zawsze pozostaniemy wierni inspiracji, ucieczce, tworzeniu, samodoskonaleniu i motywacji, to ta wizja społecznej interakcji i rywalizacji jest czymś, co było w The Sims Online wiele, wiele lat temu. I zacznie być częścią doświadczenia The Sims w kolejnych latach.

Dodał.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry