Zmien skórke
Logo Polygamii

Kojima: domowe konsole to przeszłość

Hideo Kojima, znany wszystkim ojciec Metal Gear Solid, wieszczy śmierć konsol pojmowanych jako duże, warczące pudełeczka podłączane do telewizorów. Co nastanie po nich?

Według Kojimy niedaleka przyszłość będzie należeć do gier, które nie będą zależne od platform:

Gracze powinni mieć możliwość zabawy w dużych pokojach, w ruchu, w podróży – gdziekolwiek i kiedykolwiek chcą grać. To powinno być to samo oprogramowanie i to samo doświadczenie.

Czy tego rodzaju unifikacja elektronicznej rozrywki jest tym czego potrzebują gracze? Gra na przenośnych urządzeniach ma swoje liczne zalety, już teraz można podłączać PlayStation Portable do telewizorów, więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby przez cały dzień grać w to samo i wizja Kojimy nie przekreśla starego, dobrego kanapowego relaksu.

Można sobie wyobrazić, że w przyszłości istnieć będzie cały szereg usług w rodzaju OnLive, od Microsoftu, Sony czy Nintendo, które różnymi promocjami będą kusiły klientów, aby to właśnie ich gry odbierali na swoich urządzeniach przenośnych. Które też będą pochodziły od kilku producentów, którzy jednak będą poruszać się w ramach jednego standardu.

Tylko co w takim razie z kontrolerami ruchowymi, dotykowymi, różnego rodzaju plastikowymi akcesoriami? Czy jedno urządzenie będzie mogło służyć zarówno jako następca PSP i DSa? Czy też może raczej jeden ze sposobów sterowania w grach ostatecznie wygra i gałki lub stylusy będzie można oglądać jedynie w muzeum?

[via Reuters]

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o