Kalejdoskop: Batman: Arkham Origins - jakie oceny zbiera nowy Gacek?

Kalejdoskop: Batman: Arkham Origins - jakie oceny zbiera nowy Gacek?25.10.2013 13:17
Kalejdoskop: Batman: Arkham Origins - jakie oceny zbiera nowy Gacek?
marcindmjqtx

Cóż, bez szału - to po prostu dobra gra.

Taki obraz wyłania się z przeglądu ocen na zachodnich serwisach. Dobra gra, czerpiąca z poprzedników, niczego nie popsuto, ale też niczego nie poprawiono. To jeszcze raz ten sam Batman, ale to jednak nadal Batman, w którego fajnie się wcielić, nawet jeśli okoliczności przypominają poprzednią grę.

Arkham City zbudowano na Arkham Asylum wkładając stare mechaniki w nowy kontekst. Arkham Origins bierze je z City i wkłada w ten sam kontekst, z tymi samymi zagadkami w terenie do rozwiązania. (...) Miasto jest większe tylko po to, by było większe (...) Z braku nowych elementów, płynna walka i fragmenty dla łowcy są rutynowe, raczej niż ekscytujące. IGN - 7,8/10 (GOOD)

Gry o Batmanie są jak pizza: nawet jeśli nie są zbyt dobre, to nadal są całkiem dobre. W zestawieniu z Arkham City, Arkham Origins lekko rozczarowuje brakiem nowych pomysłów, stając się najmniej interesującą w trylogii, Ale jako wymówka, by znów zanurzyć się w płynną walkę i tryb łowcy, to nie jest zła historia. Eurogamer.net - 7/10

Prawdę mówiąc, to co Batman: Arkham Origins przedstawia ponownie to solidne podstawy gier z serii Arkham - walka, poruszanie się, małe sekwencje skradankowe, zagadki w otwartym świecie i misje poboczne. Ale nie oferuje nic wyjątkowego. Nie ma momentu w stylu bajaskini pod Azylem Arkham, nie ma rekina w muzeum. Być może twórcy byli zbyt skupieni na tym, by nie popsuć tej cudownej konstrukcji albo zbyt skrępowani goniącymi terminami, ale w sumie wyszła im dość "płaska" gra. Polskich recenzji jeszcze za wiele nie widać:

Gry-Online - 8,0/10 To odcinanie kuponów od niezwykle popularnej marki, ale dla miłośników serii nie powinno mieć większego znaczenia. Bo to po prostu kolejna dobra gra z Batmanem. Nie odkrywcza, ale mam nadzieję, że tym tematem zajmuje sie obecnie Rocksteady (Year One!), i że w ciągu najbliższego roku poznamy następcę "Arkhamów”. CD-Action.pl - 3+/6 Arkham Origins to kolejny Bioshock 2, sequel od innego studia, który zadowoli największych maniaków, ale przez resztę zostanie szybko zapomniany. Wszystko jest na swoim miejscu, a jednak czuję zawód.

Deathstroke w Batham: Arkham Origins

Oceny innych serwisów: Kotaku - Yes (czyli, tak, warto zagrać)

GameTrailers - 87/100

GameFront- 86/100

Game Informer- 8,50/10

Videogamer- 8/10

Official Playstation Magazine - 8/10

Official Xbox Magazine - 8/10

CVG- 7/10

Polygon- 7/10

Jak widać - jest dobrze - można pograć, ale jak poczekacie na gwiazdkową promocję, to w sumie nic się nie stanie.

Nasza recenzja pojawi się w przyszłym tygodniu.

Paweł Kamiński

327074115290032407
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)