Zmien skórke
Logo Polygamii

Już wkrótce posłuchamy na Xboksie One własnej muzyki podczas gry. Ale nie ze Spotify

Kiedyś konsole walczyły o ekskluzywne gry. Teraz ekskluzywne mogą być aplikacje. Człowiek uczy się całe życie.

Trochę przesadzam, bo zarówno na PS4 jak i na Xboksie One wciąż mamy kilka ciekawych exclusive’ów z prawdziwego zdarzenia. Jest też cała masa gier dostępnych tylko na jednej konsoli i PC (Firewatch, Soma i The Witness na PS4 i PC, Flame in the Flood, Superhot i Inside na Xboksa one i PC), mimo wszystko walka na “eksy” już się właściwie skończyła. Poza nielicznymi wyjątkami nie ma już gier 3rd party na wyłączność. No i aplikacje. Na pytanie jednego z graczy o Spotify na Xboksie One oficjalny kanał odpisał.

“Exclusive partnership”? Ciekawe na jak długo, bo brak Spotify na Xboksie One jest kolejnym argumentem przemawiającym przeciw konsoli Microsoftu. Sam korzystam z tej apki na konsoli Sony, puszczając muzykę z PS4 bezpośrednio na kino domowe, wyłączając telewizor, a do roli pilota wykorzystując tablet. I bardzo sobie tę opcję cenię, na tyle, że bez niej raczej bym z subskrypcji zrezygnował (tak, mój smartfon nie obsługuje Spotify; ani nie ma na niego Pokemonów).

Istnieją sposoby na streaming na Xboksa One muzyki nawet z telefonu z Androidem, ale trzeba się troszkę nakombinować no i nie jest to tak wygodne jak natywna apka Spotify czy choćby nawet Wimp. Z popularnych muzycznych programów streamujących muzykę na Xboksie znajdziemy… Pandorę. Słabo, zwłaszcza w świetle nadchodzącej aktualizacji pozwalającej na odtwarzanie własnej muzyki w tle każdej gry. Nie jest to niby bardzo ważne, ale sprawdza się przy niezobowiązującym graniu w tytuł, gdzie muzyka nie stanowi zbyt ważnego elementu. Żeby daleko nie szukać, wczoraj w ten sposób sam grałem w I am Bread na PS4.

Własną muzykę posłuchamy w tle gry już 2 sierpnia. Funkcjonalność ta pojawi się wraz z aktualizacją Windows 10 Anniversary unifikującą konsole z pecetami. To właśnie wtedy pojawią się mechanizmy wiązania ze sobą tych dotąd odrębnych ekosystemów, z opcją Xbox Play Anywhere na czele.

Wróćmy jednak do Spotify i “exclusive partnership”. Jeżeli skandynawski serwis streamingowy rzeczywiście kurczowo trzyma się Sony, to dlaczego jeszcze nie doczekaliśmy się łączonej oferty na subskrypcję Premium i abonament PlayStation Plusa? Albo jeszcze lepiej, trzypak składający się z muzyki Spotify, filmów na Netfliksie i usług PS Plus? Przywitałbym taką ofertę z otwartymi rękami.

Swego czasu Vectra kusiła abonamentem na internet połączonym z PlayStation Plusem. Gdyby operator ten tylko miał lepszy zasięg, to chętnie bym z tej opcji skorzystał. Z unifikacji wszystkich tych usług i platform też.

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
4 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sevven
Użytkownik

Tak z ciekawości, a mogę na którejś z nowych konsol po prostu zgrać i odpalić sobie pliki mp3 czy to już za stara technologia?

Estevez
Użytkownik

Czyli swiat widziany oczami wlascicieli PS4 – oto Polygamia. Wszystkie artykuly nt. Xbox sa pisane w takim duchu. Czy jak Pawel Olszewski bedzie pisal nt. uslugi muzycznej na PS4 to bedzie np. narzekal, ze nie moze odpalic Groove (byly Xbox Music)?
Artykul niby na temat Xbox ale wiecej tam informacji na temat PS4 lol – rozumiem, ze sponsor jest wymagajacy…:-)

Niezdolny
Użytkownik

Wiesz co. Żeby jeszcze był argument broniący Xboxa, ale przysięgam, za chiny ludowe nie widzę powodu by kupować akurat konsolę MS.

A odpowiadając na twoje zarzuty – polski dział SONY jest beznadziejny. Nie chcą współpracować, wiedzą że siedzą na konsoli która wygrywa kolejną generację, zwisa im i powiewa bo i tak dostaną kasę.
Z MSem się lepiej współpracuje – zależy im, płacą więcej, mają sprawniejszy team i lepsze pomysły. Tylko produkt mają gorszy 🙁

Popularne wpisy

Popularne Gry