Zmien skórke
Logo Polygamii

Jim Ryan nowym prezesem Sony Interactive Entertainment

Nasz człowiek!

Jak ogłosiło Sony, wraz z 1 kwietnia Jim Ryan zostanie prezesem Sony Interactive Entertainment (czyli oddziału firmy, odpowiedzialnego za wszystko, co związane z grami – w tym markę PlayStation). Dotychczas pełnił on rolę zastępcy prezesa. Dotychczasowy szef z kolei, John Kodera, obejmie rolę zastępcy, więc panowie po prostu zamienią się miejscami.

CEO firmy, Kenichiro Yoshida, decyzję tę motywuje kwestiami strategicznymi.

Uważam, że ta nowa struktura, w której Jim zarządza ogólną organizacją i codzienną działalnością SIE, pozwoli Johnowi skoncentrować się na głównym zadaniu jeszcze większego rozwinięcia PlayStation Network (PSN), które urosło do naprawdę dużej platformy z ponad 90 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. Umożliwi to SIE jeszcze większe przyspieszenie w sferze innowacji i ewolucji.

Stwierdził. Czyżby szykowała się nowa rewolcja na miarę PlayStation Home, he he?

Pamiętacie?

Jim Ryan przed wejściem na szczyty SIE spędził wiele lat w europejskim oddziale firmy, również jako jego szef. Pamiętam, bo przeprowadzałem z nim swego czasu wywiad na Gamescomie.

Często mówiło się, że to własnie dzięki niemu marka PlayStation jest w Europie tak silna (podczas naszej rozmowy podkreślał chociażby to, jak ważne są dla Sony lokalizacje gier na nasz język). Patrząc na to, co udało mu się dalej osiągnąć w karierze, nietrudno w to uwierzyć.

Jednocezśnie można powiedzieć, że szefem oddziału Sony odpowiedzialnego za PlayStation został  niejako “nasz człowiek”. Przedstawiciel PlayStation Europe. Nasz krajan. Ziomek. Trochę to więc tak, jak kiedy wybrali Tuska “prezydentem Europy”. He he.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

Można gdzieś ten wywiad przeczytać? Czy to były czasy Imperium Gier i teraz ten tekst jest już nie dostępny?

kjubus
Użytkownik

Domek, 2 literowki w ostatnim akapicie!

Popularne wpisy

Popularne Gry