Jest szansa na Alana Wake'a na PC?

Jest szansa na Alana Wake'a na PC?20.02.2010 13:30
Marcin Dąbrowski

Microsoft wyjaśniając przyczyny anulowania Alana Wake’a w wersji na PC wspominał o tym, że gra ta tworzona jest z myślą o odbiorze jej na wielkim ekranie i nie pasuje do tego, co może zaoferować komputer.

Teraz Oskari Häkkinen z Remedy zabrał głos w tej sprawie. Twierdzi on, że skasowanie wersji na PC spowodowane było głównie chęcią skupienia się na jednej platformie.

To, czy w Alana Wake’a najlepiej gra się na sofie, przed wielkim telewizorem i z system dźwięku surround 5,1 jest wyłącznie kwestią preferencji. Nie chcemy powiedzieć, że gracze PC nie mogliby cieszyć się grą na swoich komputerach. Z pewnością tego nie twierdzimy. Mamy doświadczenie w tworzeniu gier na PC. Szczerze mówiąc jesteśmy po prostu małym studiem. Mamy 50 osób i przez to sens ma skupienie się wyłącznie na jednej platformie. Obecnie skupiamy się jedynie na wersji na Xboksa 360 i jak na razie nie mamy nic więcej do ogłoszenia… nie myśleliśmy tak daleko”. powiedział Häkkinen.

Wygląda na to, że jest jednak cień szansy na to, że tytuł ukaże się też na PC. Häkkinen twierdzi, że w tej sprawie musiałby usiąść z Microsoftem i ustalić w która stronę zmierza Alan Wake.

Alan Wake ukaże się 21. maja, jak na razie wyłącznie na Xboksa 360.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)