Zmien skórke
Logo Polygamii

Jeden z głównych pracowników Kojima Productions odszedł z firmy

Kenichiro Imaizumi maczał palce przy prawie wszystkich częściach Metal Gear Solid i razem z Kojimą odszedł z Konami w 2015 roku.

Death Stranding wylądowało na początku listopada i praktycznie od razu podzieliło zarówno recenzentów, jak i graczy. Debiutancka produkcja Hideo Productions chwalona i ganiona jest dokładnie za te same elementy, co tylko pokazuje, że skostniały światek gier AAA potrzebował odświeżenia. Sam raczej stoję gdzieś po środku i jeszcze nie wiem, czy Death Stranding mi się podoba, ale spędziłem w grze około 20 godzin i pewnie jeszcze do niej wrócę, więc jest to chyba najlepszy wyznacznik.

Myśląc o Death Stranding – tym czym ono jest i kto odpowiada za te wszystkie cuda, które dzieję się na ekranie – na myśl od razu przychodzi osławiony Hideo Kojima, choć warto pamiętać, że studio Kojima Productions liczy około 80 pracowników. Według najnowszych informacji od tej liczby należy teraz odjąć jeden, bowiem jak donosi serwis Video Game Chronicles, Kenichiro Imaizumi, jeden z założycieli studia, który od 2015 roku pracował jako producent, a także dyrektor korporacyjny, odszedł z Kojima Productions. Na razie nie znane są oficjalne powody rezygnacji, ale według informatorów Andy’ego Robinsona, autora wpisu, deweloper pokłócił się z innym wysoko postawionym pracownikiem w studiu.

Odejście Kenichiro Imaizumi jest o tyle dziwne, że z Hideo Kojimą współpracował od 2001 roku i brał udział w pracach przy serii Metal Gear Solid oraz Metal Gear Rising, slasherowym odszczepie głównego cyklu. Gdy w 2015 roku Kojima został wyrzucony z Konami, Kenichiro Imaizumi i część dotychczasowego zespołu również odeszła, by być podwalinami dzisiejszego Kojima Productions.

Zarówno Sony, jak i samo studio na razie nie komentują sprawy. Jaki wpłynie to na przyszłe plany Kojima Productions? Trudno powiedzieć, ale biorąc pod uwagę zapowiedzi Kojimy, że jego studio miałoby się w przyszłości zająć produkcją filmów, a także wzmianki o kolejnym growym projekcie, odejście tak znaczącego pracownika w mniejszym lub większym stopniu na pewno odbiło się na pozostałych deweloperach.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

18
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
14 Odpowiedzi
8 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
seyran
Użytkownik

Literówka – 2105 roku.

Trikson
Użytkownik

Jednego nie rozumiem. W leadzie mowa, że maczał palce przy wszystkich MGSach, a z tekstu wynika, że współpracowali od 2001 roku. Jak to się ma do premiery pierwszego MGSa (1998)?

s.p.
Użytkownik

Biedny Kenichiro myślał że od 15 lat trzaskają średniaki przez Konami. Teraz zna prawdę.

gseed
Użytkownik

Osławiony oznacza okryty zła sławą. Chyba ze to zamierzone 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry