Zmien skórke
Logo Polygamii

Jeśli lubisz stylistykę serii Tron i niekonwencjonalne gry wyścigowe, to zapoznaj się z Distance

Studio Refract dzieli się zwiastunem i informacjami na temat swoich „survivalowych wyścigów”.

Nie będzie okrążeń, jedynie określony dystans do pokonania. Droga z punktu A do punktu B zostanie naszpikowana licznymi zdradzieckimi niebezpieczeństwami, więc podstawowym zadaniem gracza będzie przetrwać trasę. Na szczęście nasz pojazd nie wygląda na pierwszy lepszy klekot – damy nim radę nie tylko gwałtownie przyspieszać lub skakać, ale też obracać się i nawet latać. W każdym momencie możemy również próbować opuścić tor, by szukać alternatywnej drogi. Zjeździmy nie tylko futurystyczne jezdnie, ale i ściany, sufity.

Sam świat gry przypomina mieszankę Trona i WipeOuta. Twórcy zapowiadają, że będzie to tajemnicze miejsce, które w trybie przygodowym zaoferuje nam niedługą, interesującą historię obracającą się wokół przeszłości zagadkowej krainy. Jeśli wierzyć ich słowom, wątek fabularny nie został – klasycznie dla gier tego gatunku – potraktowany po macoszemu.

Tryb multiplayer da nam możliwość zmierzenia się z innymi graczami w kilku dynamicznych trybach. Jednym z nich będzie Sprint, w którym trzeba być najszybszym, uważając jednocześnie na to, by nie przegrzać silnika. By tego uniknąć, a zachować prędkość, gracz będzie musiał wykonywać zwody w rodzaju backflipów i beczek.

Sprawdźcie sami, jak futurystyczny Distance prezentuje się w ruchu. Gra będzie dostępna na PCtach, Makach i komputerach z Linuxem na Steam Early Acces już 9 grudnia. W przyszłym roku trafi również na PS4.

Patryk Fijałkowski

[źródło: blog Playstation]

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry