Zmien skórke
Logo Polygamii

Jakie to uczucie, gdy w PUBG wchodzicie do pomieszczenia, a tam ktoś czeka na was z mieczem?

Alex Novell dobrze wie, bo przeżył to w realu - w ciągu jednej nocy prawie stracił palce, życie i na sto procent utracił ukochaną kobietę.

Ostrzegam was, że ten artykuł z początku zabrzmi jakby nie był powiązany z grami, ale uprasza się o cierpliwość! On ma drugie dno, a nawet trzecie i czwarte…

Alex Novell spotykał się z Emily Javier od dwóch lat. Więcej jednak niż o związek dbał o swojego skilla – grał w gry wideo codziennie po 12-13 godzin, oglądał poza tym filmy o sztukach walki i intensywnie trenował – marzyła mu się kariera profesjonalnego e-sportowca, a w takiej trzeba dbać o kondycję fizyczną.

Po jakimś czasie kompletnego braku zainteresowania ze strony Alexa, w głowie Emily pojawiło się podejrzenie – Alex ją zdradza. Chłopak przyznał później, że ciągłe treningi męczyły go tak bardzo, że po prostu nie miał siły zajmować się swoją dziewczyną. Biedny Alex.

Nie było to dla Emily żadne wytłumaczenie. Jej podejrzenia podsyciło jeszcze tajemnicze znalezisko – rudy włos, który znalazła w łazience chłopaka (Emily ma włosy ufarbowane na zielono) oraz odkrycie, że Alex ma konto na Tinderze, który, umówmy się, nie służy do omawiania zbliżających się egzaminów.

Cierpliwość Emily skończyła się. Logicznym rozwiązaniem w przypadku takiego związku jest go przerwać, ale dziewczyna wybrała bardziej brutalne wyjście z sytuacji. Zakupiła samurajski miecz i schowała go w łóżku. W razie gdyby miecz okazał się być niewystarczająco ostry, dorzuciła do niego jeszcze dwa noże. Kiedy chłopak położył się spać, zabrała mu telefon, by nie mógł zadzwonić na policję.

Możecie domyślić się, co się stało później.

Jestem tak dumny, że udało mi się pokonać tę szaloną kobietę z samurajskim mieczem i nienawiścią w sercu. Przygotowywałem się na coś takiego całe życie.

Jest 2 marca, głęboka noc. Zmęczony kolejną rozgrywką w PUBG Alex zasypia. Emily nie zwleka – wyciąga spod łóżka miecz i zamierza się na chłopaka. Atak wyrywa go ze snu i zaczyna się walka o życie.

Reakcja Alexa jest szybka – szok powoduje, że nie czuje bólu i jest w stanie zamknąć dziewczynę w niedźwiedzim uścisku. W bliskim dystansie miecz jest nieprzydatny, więc dziewczyna używa rąk i próbuje… urwać mu jądra. Jakimś cudem Alex zachowuje spokój (poziom absurdu osiąga wyżyny).

Popatrzyłem Emily w oczy i prawie popuściłem ze strachu. Powiedziałem jej, że ją kocham, a ona próbuje mnie zabić. Dzwoń na policję! – zawołałem – inaczej umrę.

Te słowa przełamały atak Emily – dziewczyna odpuściła, zostawiła Alexa krwawiącego na podłodze i zadzwoniła pod 911. Karetka i policja przyjechały prawie jednocześnie.

Jaki jest efekt tego zajścia?

Trzy palce prawie odcięte, ale lekarzom udało się je przyszyć, poza tym wiele ran ciętych na rękach, nogach, szyi i tułowiu. Rekonwalescencja Alexa może potrwać nawet do 6 miesięcy. Jednak w wywiadach dla prasy chłopak jest w zadziwiająco dobrym nastroju (zważywszy na fakt, że przeżył atak bronią białą, może wcale nie powinno nas to dziwić):

Uczucie, że przeżyłem atak mieczem i pokonałem kogoś za pomocą gołych dłoni jest niesamowite. Wiele grałem w gry i zdarzało mi się wygrywać, ale to nic w porównaniu z tym uczuciem

Wizerunek gracza jako osoby słabej fizycznie i niezdolnej do poradzenia sobie w życiu można zatem włożyć między bajki.

Obecnie Emily znajduje się w więzieniu w Oregonie, jej kaucja wynosi 350 000 dolarów.

Jak na całe to zajście zareagowali gracze? Alex udzielał się w społeczności PUBG od samego początku gry i jest w niej dość rozpoznawalny. Jego obrażenia są na tyle poważne, że marzenia o karierze e-sportowca musi odłożyć w czasie. Społeczność PUBG nie zostawiła go samemu sobie – zaraz została uruchomiona kampania GoFundMe, na której zbierane są środki na rehabilitację Novella.

Więcej na temat:

12
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
6 Komentarze
6 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

I dlatego nie ufam dziewczynom ktróre farbują włosy na te dziwne kolory.

gseed
Użytkownik

Kompleksy, wiadomo. Taka dziewczyna to bomba która prędzej czy później wybuchnie.

TCS-
Użytkownik

Uważaj! Twój mózg może eksplodować od takich stereotypowych przemyśleń.

gseed
Użytkownik

To akurat psychologia a nie stereotypy.

Washburne
Użytkownik

“Wizerunek gracza jako osoby słabej fizycznie i niezdolnej do poradzenia sobie w życiu można zatem włożyć między bajki.”
Pal licho wizerunek gracza. W tej historii bardziej martwi mnie wizerunek dziewczyny gracza…

Aimagylop
Użytkownik

Wizerunek gracza nadal nie jest dobry. Facet ze wszystkiego zadowolony i jeszcze dowala tekstem
“Przygotowywałem się na coś takiego całe życie.”.

Washburne
Użytkownik

Haha, masz rację, oni są siebie warci. Pewnie długo szukał odpowiedniej dziewczyny na sesjach psychoterapii grupowych…

Bartosz Witoszka
Redaktor

Też o tym pomyślałem. Nie wiem czy to dobra wizytówka gracza. Poza tym on gra po 12-13 godzin.

reggieminator
Użytkownik

Dziś przed snem obdarzę moją żoną nieufnym spojrzeniem i poczekam, aż zaśnie pierwsza 😛

Lord Bart
Użytkownik

W Pubgie chyba nie ma mieczy, ne? Jest maczeta, ale jednak samurai sword od czasów przynajmniej Pulp Fiction to jednak inna parafia XD

A tak w ogóle, poza opisem sytuacji, jaki jest sens tego tekstu? Autorka nie skomentowała go, zwłaszcza absurdalnej końcówki, w której to napastniczce nagle robi się żal ofiary, jego nadwyrężonych jąder, palców na podłodze itp. i skutkuje to wezwaniem pomocy…

Więc może Trump i ekipa mają jednak rację? Gry wpływają na brutalizację psyche społeczeństwa? Zaskakująco u tych co nie grają XD 😉

makimura
Użytkownik

Polypudelek

mirek83
Użytkownik

A 2D waifu palców ci nie obetnie.

Popularne wpisy

Popularne Gry