Jak zarabiać na CS:GO? Poradnik dla początkujących

Strona głównaJak zarabiać na CS:GO? Poradnik dla początkujących
11.05.2021 12:15
Jak zarabiać na CS:GO?
Jak zarabiać na CS:GO?
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Marzeniem każdego gracza, niegdyś właściwie nierealnym, jest zarabianie na ulubionych grach. Dzięki coraz większym zasięgom e-sportu (wedle badań, w 2023 roku 15% wszystkich użytkowników internetu będzie oglądać transmisje e-sportowe minimum raz na miesiąc), ogólnemu i systematycznemu wzrostowi liczby graczy, a także stałemu zwiększaniu obrotu na rynkach cyfrowych, marzenie to coraz częściej staje się prawdą – na sprzedaży np. skinów do CS:GO naprawdę można zarobić.

bECAhhRx

Wszystko, czego potrzeba, to odrobina cierpliwości, szczęścia, a także dobre rady, które znajdziesz poniżej.

Jak sprzedawać skiny z CS:GO?

Jest na to kilka różnych metod, w teorii podobnych, jednak istotnie różniących się w szczegółach. Przede wszystkim należy omówić Steam Marketplace, czyli kanał handlu specjalnie zaprojektowany przez Valve na potrzeby wybranych gier, a następnie tzw. third-party services, czyli usługi dostarczane przez inne podmioty niż słynna firma Gabena.

Steam Marketplace (czyli Rynek Społeczności) jest miejscem, w którym handlować może każda osoba posiadająca konto w serwisie Steam – przy spełnieniu dwóch warunków. Należy wykonać transakcje o wartości minimum pięciu dolarów w serwisie, a także uzyskać minimum 30 dni stażu konta. Dzięki temu zyskamy dostęp do Rynku Społeczności, niezależnie od tytułów posiadanych w Bibliotece. W kontekście CS:GO są to przede wszystkim skrzynki oraz skiny, czyli po prostu zestawy tekstur, które nadają broni wizualną unikalność.

bECAhhRz

Na Steam Marketplace z łatwością można sprzedać dowolny przedmiot oznaczony jako Marketable i dostać za niego pieniądze. Ale uwaga: są to środki zablokowane w ekosystemie Steam. Nie ma możliwości wpłacenia ich np. na konto PayPal albo zrobienia przelewu na konto bankowe. Tymi elektronicznymi pieniędzmi możemy, rzecz jasna, swobodnie dysponować w ramach Steam Marketplace, czyli przede wszystkim kupować inne itemy, a także gry. Ale generalna zasada jest niezmienna – pieniądze zgromadzone na Steam Marketplace nie mogą zostać wypłacone za pomocą żadnego systemu płatności.I nie wynika to wcale ze złośliwości Valve czy chęci ograniczenia wolności graczy, lecz raczej z obaw przed praniem brudnych pieniędzy.

Zarabianie pieniędzy – tym razem prawdziwych

Druga metoda sprzedaży skinów obejmuje third-party services, czyli usługi dostarczanie nie przez Valve, lecz niezależne od tej firmy podmioty. Jedną z nich jest platforma Skinwallet, która oferuje szerokim rzeszom graczy swobodny system wymiany dóbr z Team Fortress 2, Doty 2, a przede wszystkim z CS:GO.

Pierwsze pytanie, które mogłoby przyjść na myśl, brzmi: „skoro nie jest to zaprojektowane przez Valve, to czy jest równie bezpieczne?”. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Skinwallet dba o prywatność użytkowników, integralność danych, odpowiednie ich szyfrowanie, a także zapobieganie wszelkim wyciekom. Nie może być też mowy o jakichkolwiek próbach oszustwa ze strony innych użytkowników tej platformy, ponieważ wszystkie transakcje są odpowiednio zabezpieczone.

Co ważne, w przypadku Skinwallet środki zgromadzone na wirtualnym koncie można swobodnie wypłacić do portfela elektronicznego lub PayPala. Sprzedaż skinów CS GO na Skinwallet jest zatem metodą na prawdziwe zarabianie pieniędzy. Nie ma co się jednak łudzić – jak w przypadku każdego innego dochodu, trzeba zainwestować w tę działalność swój własny czas, polegający najczęściej po prostu na graniu w CS:GO w określony sposób.

Introducing the New Skinwallet Market

Jak zarabiać na CS:GO? Najprostsze strategie

Najbardziej oczywisty schemat zdobywania realnych pieniędzy na tej grze jest bardzo prosty – należy inwestować swój czas, dropić rzadkie skiny, a następnie sprzedawać je na rynku. Jest to dość czasochłonna metoda, która przy odrobinie szczęścia potrafi przynieść pewne zyski. Warto zapoznać się np. z procentem prawdopodobieństwa wypadnięcia konkretnego, pożądanego skina dla określonych skrzynek. Dzięki temu zawsze będzie wiadomo, przynajmniej orientacyjnie, ile czasu trzeba poświęcić na jego zdobycie w toku gry.

bECAhhRF

Inną metodą, jest obserwowanie rynku i klasyczne kupowanie tanio by sprzedać drogo. W tym wypadku zyski pojawią się szybciej, jednak wymagać to będzie inwestycji wejściowej - zakupienia odpowiednich przedmiotów. Zawodowi handlarze obserwują uważnie scenę esportową gdyż największe wahania w cenach można zauważyć na naklejkach powiązanymi z konkretnymi zespołami i graczami. Warto również jak najszybciej zacząć budować relacje z innymi handlarzami. W tym biznesie reputacja jest najważniejsza.

Kiedy już zdobędziesz wartościowe skiny, sprawa jest prosta – kilkadziesiąt sekund na rejestrację, a następnie wystawienie oferty na sprzedaż. I gotowe. Jest to jedna z najlepszych metod na zarabianie prawdziwych pieniędzy na graniu w Twoje ulubione gry.

Artykuł sponsorowany
bECAhhSv