Zmien skórke
Logo Polygamii

Iratus: Lord of the Dead - czyli Darkest Dungeon po rosyjsku

Spokojnie, będą angielskie napisy i dubbing.

Twórcy ostatniego Disciples rozeszli się we wszystkie strony świata po tym, jak ich gra nie powtórzyła sukcesu drugiej części (dla mnie było to największe rozczarowanie 2009 roku). Część z nich trafiła do Sankt Petersburga, to studia Unfrozen i rozpoczęła prace nad tytułem bardzo podobnym do Darkest Dungeon. Zwie się to Iratus: Lord of the Dead i skojarzenia z produkcją Red Hook Studios same się narzucają.

Oto zwiastun prezentujący głównego bohatera i będący swego rodzaju wprowadzeniem do świata gry:

Iratus będzie taktyczną grą RPG, w której wcielimy się w nekromantę próbującego wyrwać się na wolność po tysiącletnim wymuszonym śnie w trumnie (nie od dziś wiadomo, że zabić nekromantę to rzecz prawie niemożliwa). Pomogą mu w tym wszystkie możliwe złe postacie znane z mitów, gier i książek: wampiry, szkielety, zombie, upiory, banshee i wiele innych.

Nie tak łatwo jednak wydostać się na powierzchnię i tam siać zło, gdyż po drodze czeka stado religijnych fanatyków, którym z jakiegoś powodu nie podoba się sposób rekrutacji nekromanty. Albo raczej typ wojska (ja myślę, że każde zombie lepiej się bawi, chodząc i zwierzając podziemia, niż leżąc w trumnie, ale to jestem ja). Żaden szanujący się nekromanta nie łazi po grobach, by zbierać składniki do czarów albo rekrutować. Od tego ma własną podziemną twierdzę, w której jest wszystko. Stanowi ona jego centrum dowodzenia i miejsce nauki, gdyż w grze istnieje możliwość rozwijania się w obrębie trzech sztuk: alchemii, magii albo taktyki.


Żołnierzy możemy konstruować z fragmentów ciał pokonanych wrogów. Nasi podopieczni będą posiadali ponad pół setki różnych bojowych umiejętności. Zapomnijcie jednak o taktyce net Hercules contra plures – Iratus to troskliwy pan, który dba o swoich żołnierzy, zwłaszcza że jeśli któryś z nich umrze, nie da się go już wskrzesić (co jest dość… zastanawiające, w końcu gramy osoba obeznaną z magią śmierci).

A poniżej można obejrześ teaser, który swoją drogą całkiem sporo pokazuje z rozgrywki:

Gra pojawi się 1 października 2018 roku. Jest już prawie ukończona, ale Rosjanie potrzebują jeszcze wsparcia finansowego, by dodać ostatnie szlify i wzbogacić grę. Dlatego też 2 maja ruszają z kampanią na Kickstarterze.

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
chyzwar
Użytkownik

Dlaczego to wygląda tak samo jak Darkest Dungeon, nie mogliby wymyślić czegoś swojego?

Bartosz Witoszka
Redaktor

Trochę mocna zrzynka Darkest Dungeon, ale liczę, że rozwiną jakoś nową formułę.

Popularne wpisy

Popularne Gry