Zmien skórke
Logo Polygamii

Informacja prasowa: Polak nowym rekordzistą listy Guinnessa

Pamiętacie, jak zapowiadaliśmy, że w trakcie Poznań Game Arena odbędzie się próba bicia rekordu Guinnessa w grze Halo 3: ODST? Właśnie otrzymaliśmy od Microsoftu informację prasową, która informuje, że owa próba się udała. Szkoda, że Piotrowi Wysockiemu zabrakło tej jednej sekundy do równego wyniku. Ale i tak gratulujemy.

W miniony weekend, podczas odbywających się w Poznaniu targów branży gier komputerowych „Poznań Game Arena”, pobito dotychczasowy rekord Guinnessa w kategorii najdłużej trwającej rozgrywki w grze FPS. Nowy rekord, należący do Piotra Wysockiego, wynosi obecnie 25 godzin, 59 minut oraz
59 sekund
i został ustanowiony w dniach 16-17 października 2009 roku.

Rekord pobito na konsoli Xbox 360 w grze „Halo 3:ODST”, w której Piotr Wysocki rozegrał 70 sesji trybu Firefight, eliminując 10 813 przeciwników. Przez cały czas do gry mogli dołączać się odwiedzający targi PGA – z takiej możliwości skorzystało ponad stu graczy, którym rozdano pamiątkowe dyplomy.

Poprzedni rekord Guinessa w tej kategorii wynosił 24 godziny i 4 minuty, został
on ustanowiony przez Kate 'Jam' Billingham, Kirsten 'Kitt' Kearney i Eleanor 'Sarin' Saunders na konsoli Xbox 360 w grę w Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2 w dniach 22-23 marca 2008.

Serdecznie gratulujemy Piotrowi!

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry