Imperium atakuje Toruń (już w sobotę!)

Imperium atakuje Toruń (już w sobotę!)10.09.2009 13:27
Informacja prasowa

Toruń, wrzesień 2009 r. – 30 lat temu, w 1979 roku, polscy widzowie po raz pierwszy usłyszeli słynny Marsz Imperialny (zw. też czasem marszem Lorda Vadera) i obejrzeli kosmiczne skoki w nadprzestrzeń. Z tej okazji 12 września, na toruńskiej starówce, odbędzie się StarForce 2009 - ogólnopolski zjazd fanów Gwiezdnych Wojen.

Impreza rozpocznie się przemarszem ulicami Torunia postaci przebranych w efektowne stroje inspirowane Sagą Georga Lucasa. Później uczestnicy przeniosą się do budynku Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu", gdzie wśród kolejnych atrakcji przewidziano m.in. spotkania z aktorami wcielającymi się w Imperialnych Admirałów - Richardem LeParmentierem (Admirał Motti) i Kennethem Colley'em (Admirał Piett), rocznicową wystawę, warsztaty. StarForce2009 to także jedyna okazja, by osobiście zwiedzić wnętrza Pałacu Jabby i wstąpić w szeregi Akademii Jedi. Pełny program i wiele wskazówek (jak dotrzeć, gdzie nocować) można znaleźć na oficjalnej stronie – www.starforce.eu.

Organizatorami StarForce 2009 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy członków Legionu 501 (Polish Garrison), Rebel Legionu (Eagle Outpost) i fanklubów Star Wars z Bydgoszczy i Torunia. Patronat nad imprezą sprawuje Polska Organizacja Turystyczna.

StarForce 2009 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars.© 2009 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)