Imperatorki 2001

Imperatorki 200108.01.2005 11:07
Michał Zacharzewski

Imperatorki 2001

W tym roku już po raz drugi zostały wręczone statuetki najlepszym grom komputerowym. Zanim jednak przejdę do tegorocznej imprezy, cofniemy się trochę w przeszłość...

Pomysł, aby nagradzać najlepsze gry, powstał na przełomie 2000 i 2001 roku. Na początku pragnęliśmy wybrać najlepsze gry XX wieku. Szybko się jednak okazało, że jest to, delikatnie mówiąc, nietrafiony pomysł. Po pierwsze nie mieliśmy zielonego pojęcia, jak porównać ze sobą hit Atarynki River Raid do takiego Diablo 2. Po drugie nie wiedzielibyśmy, komu wręczyć nagrodę, jeśli zwyciężyłby ten pierwszy tytuł (w co nikt nie wątpił). W końcu niejaki Krokodylus wpadł na pomysł, żeby nagradzać najlepsze gry poprzedniego roku. Okazało się, że na jego barkach spoczęła organizacja całego konkursu. Na wzmiankę zasługuje także Nadd187, który wymyślił imię dla naszej nagrody. Statuetka została oficjalnie ochrzczona Imperatorkiem. Złośliwi twierdzą, że w ten sposób Nedd187 chciał się podlizać naszemu szefowi, czyli Wielkiemu Imperatorowi. Wkrótce okazało się, że konkurencyjny serwis internetowy także pragnie przyznawać swoje nagrody. Bardzo długa dyskusja o tym, czyj pomysł był pierwszy, niestety nie przyniosła żadnych rezultatów. A pojedynek redaktorów naczelnych na miecze nie doszedł do skutku z powodu braku oręża. Stanęło na tym, że o wygraniu sporu zdecyduje profesjonalność konkursów. Oba cieszyły się dużą popularnością. Niestety nasz przeciwnik poddał się pod sam koniec walki. Zamiast obiecanych statuetek rozesłał pocztą do zwycięzców dyplomy. W ten oto sposób zostaliśmy sami na placu boju. Nasze wręczenie Imperatorków odbyło się z dużą pompą i do dzisiaj niektórzy wspominają świetny bankiet z okazji Imperatorków 2000.

W tym roku po raz drugi postanowiliśmy wręczyć nagrody. Niestety nie mieliśmy już żadnej konkurencji. Niestety - ponieważ nic nie mobilizuje tak bardzo jak zdrowa rywalizacja. Konkursem ponownie zajął się Krokodyl (chociaż wcale nie jest zielony) i nauczony ubiegłorocznymi drobnymi wpadkami przygotował jeszcze lepszy konkurs. Zmianie uległa jedna z kategorii. Odeszliśmy od przyznawania nagrody za najlepszą grafikę. Chcieliśmy bardziej uhonorować wkład pracy polskich dystrybutorów, którzy nie mieli żadnego udziału w jakości grafiki. W ten właśnie sposób powstał pomysł na nagrodę za najlepsze polskie wydanie gry. W tej dość obszernej kategorii mieszczą się takie rzeczy jak: poziom lokalizacji, instrukcja do gry, dołączone gadżety itp. Po drugie zdobyliśmy jeszcze lepsze nagrody dla osób biorących udział w konkursie. Oprócz 30 gier komputerowych ufundowanych prze IM Group rozlosowaliśmy także cenne nagrody od renomowanej firmy Crative Labs (było to m.in. karta graficzna 3D Blaster GeForce2 Titanum, karta muzyczna Sound Blaster Audigy Platinum, dwie kamery Creative PC Cam 300 oraz zestaw głośnikowy Creative Inspire 5.1 5300).

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)