Zmien skórke
Logo Polygamii

Ile kosztują wszystkie gry na Steamie? Istnieje algorytm, który nam to wyliczy

Pewnie nigdy się nad tym nie zastanawialiście, ile mogłyby kosztować wszystkie gry dostępne w bibliotece Steama (ja nie). Ale jak już to rozważamy, to z pewnością jest to kwota, która rozpala wyobraźnię. Korzystając z polskiej waluty, musielibyśmy przeznaczyć już sześciocyfrową sumę.

Według serwisu SteamSpy, w bibliotece Steama znalazło się już ponad 40 tysięcy gier. A te, jak wiadomo, kosztują czasem 5, czasem 50 a czasem 200 zł. Przy średniej wartości 100 zł można by spekulować, że wszystkie produkcje będą łącznie warte 400 tysięcy złotych. Okazuje się, że jednak znacznie więcej. 

Od 25 kwietnia 2017 roku witryna internetowa steam.seewang.me pozwala sprawdzić łączną wartość wszystkich dostępnych na Steamie gier. Aktualnie wynosi ona 523940,86 dolarów po obniżkach oraz 536568,08 dolarów – jeżeli weźmiemy pod uwagę pełną cenę produktów. Nie jest to zaskakujące, ale w ciągu trzech lat widzimy, jak cena wszystkich gier wzrosła o około 300 tysięcy dolarów. To jest imponujący wynik.

Na wykresie możecie zauważyć krótkotrwałe spadki wartości wszystkich gier. Chyba wszyscy doskonale wiemy, skąd one się biorą. To te dni w roku, kiedy Steam robi wielkie wyprzedaże. Jak widać, podczas ostatniej letniej wyprzedaży, cena wszystkich dostępnych produkcji wynosi 333759,63 dolarów, co przekłada się na średnią obniżkę cen o 35,48 proc. w stosunku do ich oryginalnej wartości, która wynosiła 517294,14 dolarów.

Twórcą tej strony internetowej jest Chenggang Wang. Zainspirowała go inna witryna “Buyofallsteam”, której nie aktualizowano od 2014 roku. Postanowił stworzyć więc API, które pozwala przeskanować cały sklep Steama, w tym gry, programy, DLC i wszystkie inne dostępne w nim przedmioty, a następnie podaje ich łączną wartość.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szybozaur
Użytkownik

Próbuję coś wywnioskować pożytecznego z tego newsa i w sumie dowiedziałem się, że wartość gier przybywa ciągle i tendencja jest rosnąca (duh, bo gier jest coraz więcej) i co jakiś czas tanieją (duh, promocje) i to, ile kosztują wszystkie gry, co jest clue newsa, ale tak naprawdę nie wiem czemu kogoś to interesuje.

Tylkoja
Użytkownik

40 tyś gier i 100 średnia zl, to wynosi wartość 400tys złotych? no tak nie bardzo.

Popularne wpisy

Popularne Gry