Ił-2 Sturmovik: Rebirth of Honor

Ił-2 Sturmovik: Rebirth of Honor19.01.2005 11:01
Katarzyna Olechnowska

Ił-2 Sturmovik: Rebirth of Honor

Druga wojna światowa nadal ma się świetnie jako temat kolejnych gier komputerowych. IL-2 Sturmovik to jeden z najlepszych produktów będących symulacjami lotniczymi. O jego popularności świadczy chociażby wydanie osobnego dodatku Forgotten Battles oraz bliska premiera kolejnego rozszerzenia pt. Rebirth of Honor. To właśnie nadchodząca część opowieści z Iłami w roli głównej zapowiada się najbardziej interesująco w historii serii.

Rok 1942. Zachęcony powodzeniem karkołomnej operacji Antrypoid, mającej na celu przeprowadzenie zamachu na życie Rzeźnika Pragi - Richarda Heydricha, wywiad Aliantów przygotowuje plany kolejnej, jeszcze trudniejszej operacji. Akcja o kryptonimie Foxley będzie zatem przeprowadzana już w roku 1942, a nie jak planowano - dwa lata później. O swoje życie tym razem obawiać się ma sam Adolf Hitler. Jeśli operacja alianckiej koalicji zakończy się sukcesem, losy wojny zmienią się nie do poznania.

Pierwsze misje w Rebirth of Honor będą skonstruowane wokół historycznych wydarzeń w wojennej rzeczywistości początku 1942 roku i rozgrywane w rozmaitych, prawdziwych terenach Europy. Druga część dodatkowo będzie jednakże rozgrywana w świecie alternatywnej historii. W takim podejściu do sprawy leży siła gry. Otóż w Europie bez Hitlera każde wydarzenie może pociągnąć za sobą niewyobrażalne reperkusje. Wygrana bitwa czy zdobycie informacji wywiadowczych mogą natychmiast przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Niemcy nagle stają przed sytuacją, kiedy nie mają lidera, który mógłby skoordynować działania wojsk. Chaos wewnętrzny potęgują działania zaczepne Aliantów, w których uczestniczy również gracz. Czy na śmierci Hitlera Niemcy stracą czy zyskają? Zadaniem gracza będzie doprowadzenie do tej pierwszej alternatywy.

Ponad 330 połączonych ze sobą misji zadba o należytą rozrywkę amatorów podniebnych pojedynków strzeleckich i sprawi wrażenie ciągłości fabuły gry, a o postępie historii informować będzie ponad 70 pełnoekranowych animacji. Przed każdą z misji czekają nas także szczegółowe odprawy, z których gracz powinien zapamiętać tak wiele danych, jak to tylko możliwe. Grę uzupełniać ma blisko 800 nowych tekstur samolotów, 14 stref, w których gracz będzie działał, oraz elementy ruchome, jak lotniska, z których startujemy. Front bowiem stale się zmienia, a przebieg misji zależeć będzie od dotychczasowych dokonań gracza.

Na koniec, celem wspomożenia apetytu, lista samolotów:

Bf-109E-7Bf-109F-2Bf-109F-4Bf-109G-2Bf-109G-6Bf-109G-6vBf-109G-6ASBf-109G-14 Fw-190I-16 "Rata"MiG-3LaGG-3YaksLa-5P-39P-47P-40Me-410Me-262

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)