Zmien skórke
Logo Polygamii

Historia Spider-Mana w grach wideo

Czy wszystkie gry z Człowiekiem Pająkiem były tak dobre, jak ta najnowsza? I od czego się to wszystko zaczęło?

Dziś premiera Spider-Mana na PS4 i pewnie konsolowy Nowy Jork jest już solidnie oblepiony pajęczynami. Recenzję autorstwa Patryka Fijałkowskiego mogliście przeczytać we wtorek, a pisał w niej między innymi tak:

Wszyscy po zapowiedziach Marvel’s Spider-Man spodziewali się “Batmana z Człowiekiem Pająkiem” i tak, w gruncie rzeczy dostajemy właśnie to: Batmana z Człowiekiem Pająkiem, z całym dobrodziejstwem, jakie Peter Parker może wnieść do formuły.

Jednak nie zawsze było tak kolorowo, bo w swojej długiej historii przyjaźni z grami wideo, Człowiek Pająk zaliczył parę potknięć. O których grach mowa? I jak to wszystko się zaczęło? Zapraszamy na film.

Wideo przygotował Paweł Wysowski. Więcej naszych materiałów wideo znajdziecie na kanale YouTube Polygamii.

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
1 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

Tak dla informacji port SpiderMana na DC miał średnie oceny ze względu na jakość portu a nie jakość gry. To wciąż był ten sam świetny kawałek gry ale jednak po DC oczekiwano lepszej oprawy niż to co było na PSX z jedynie podciągniętymi teksturami. Inna sprawa ze podobnie wyglądały porty THPS ale z tym recenzenci jakoś nie mieli problemów ;). W każdym razie mi się świetnie grało w te gry zarówno na PSX jak i na DC i wcale nie chciałbym o nich zapomnieć 😉 Edit. Chociaż na gamerankings widzę średnie portów na N64 i DC ponad 80% wiec w… Czytaj więcej »

bezloginu
Użytkownik

paaaanie, 8/10 toż to podręcznikowy przykład średniaka już jest.

krissu88
Użytkownik

Ja pamiętam spider-mana wydanego na nesa (czytaj pegasusa) – cóż to był za crap! Dochodziłem do ostatniego bossa który się glitchował, tak więc nigdy go nie ukończyłem.

moby04
Użytkownik

Lipa z tym pająkiem: niby miałem nie kupować na premierę ale opinie mnie przekonały. A teraz niby gra już kupiona a ja i tak do środy nawet do prosiaka płytki nie włożę, bo w rozjazdach służbowych jestem… 🙁

reeceh
Użytkownik

Trochę zabrakło mi tu świetnego Ultimate Spider-Man, a Shattered Dimensions to, poza najnowszym pajęczakiem, zdecydowanie moja ulubiona część, internauci na forach itp. też wypowiadają się raczej pozytywnie, także czy aby na pewno gry z pająkiem nie miały farta od 2004? 😛