Zmien skórke
Logo Polygamii

Historia serii Resident Evil - część pierwsza [wideo]

Adam sobie na spokojnie gra, a tymczasem my zapraszamy na historię tej niesamowitej serii.

Dziś premiera długo wyczekiwanego remake’u Resident Evil 2. Czy odświeżeni Leon i Claire dadzą radę po latach? Na to pytanie w swojej recenzji odpowie Adam Piechota już w przyszły wtorek. Dziś natomiast skupmy się na historii całej serii zaczynając od lat 90. To pierwsza część naszego materiału, pozostałe dwie ukażą się w przyszłym tygodniu.

Wideo przygotował Paweł Wysowski. Więcej naszych materiałów wideo znajdziecie na kanale YouTube Polygamii.

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
3 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

Szkoda ze film stworzyła osoba, która serie zna chyba głównie z Wikipedii. Darkside Chronicles na Wii U? Code Veronica tylko na GCN? Od razu po CV ukazało się RE0? A gdzie REmake?

Redakcjo – może warto przed opublikowaniem filmu go raz obejrzeć i wyłapać tak rażące błędy?

wysu
Użytkownik

Hej, co do Wii U to oczywiście przejęzyczenie – miałem tu na myśli Wii. Co do Code Veronica, to w filmie wspomniałem że później pojawiła się wersja X na inne konsole. Jeśli chodzi o REmake to w filmie nie opowiadałem szerzej o odsłonach będących remakami ani remasterami, stąd brak REmake’a po CV. Za resztę błędów, posypuję głowę popiołem 🙂

gseed
Użytkownik

No właśnie, nawet nie wiesz gdzie popełniłeś błąd ;). CV była początkowo exem na Dreamcasta, a nie GCN.

Co do REmake – to było wielkie wydarzenie wówczas, gra która była przypieczętowaniem umowy między Nintendo a Capcomem na czasową ekskluzywność serii. Pominięcie tak istotnego punktu w historii serii jest IMO poważnym błędem.

limpopo
Użytkownik

Słabo Panie słabo Code Veronica pierwsza była na sedze a później z CVX na ps2 i ngc a tak naprawdę to miała być 3 tylko że sony miało podpisaną umowę na 3 części więc zamienili nemesis który miał być w rzeczywistości spin offen a cv wylądował na sedze zresztą widać po funkcji pistacji np. unik przed zombie.

Kocimientka
Użytkownik

Wszystko fajnie, ale z Code Veronica to walnęliście niezlego babola. Gra, ktora miala premiere prawie dwa lata przed wejściem NGC na rynek była pierwotnie exem na NGC 😀

Bobok
Użytkownik

Sega Dreamcast kupiłem własnie dla Resident Evil CV.

gseed
Użytkownik

Widzę ze błędy wciąż nie poprawione. Po co my sobie w ogóle język strzepimy, skoro nic z tego nie wynika?

Popularne wpisy

Popularne Gry