Zmien skórke
Logo Polygamii

Hideki Kamiya i jego lista wymarzonych projektów

Drogi Capcomie...

Nietuzinkowy twórca znany jest przede wszystkim z gier, nad którymi pracował (m.in. Devil May Cry, Viewtiful Joe, Okami czy Bayonetta), ale nie tylko.

W serwisach społecznościowych lubi podpuszczać fanów rozmaitymi sugestiami, dotyczącymi projektów przy których pracuje. Jeszcze do niedawna większość czasu zjadał mu pewnie Thuban (smok ze Scalebound), ale skoro projekt życia legł w gruzach…

Kamiya ponoć pichci już coś w biurach Platinum Games. Coś “swojego”, co z miejsca będzie zdradzać, kto jest tego ojcem. Z czerwcowego artykułu na IGN wynika, że to raczej nowa marka. A w najnowszej rozmowie z Dengeki PlayStation, przetłumaczonej przez Siliconerę, okazuje się, że chętnie wróciłby też do kilku już znanych marek.

Chcę pracować przy remakach Devil May Cry i Viewtiful Joe. Albo nad prawdziwym sequelem Okami. Kooperacja między Dantem z DMC i Bayonettą też mogłaby być fajna. Drogi Capcomie, jeśli chcesz kogoś takiego jak ja, to zawsze pomogę. Pozdrawiam.

Raz, dwa, trzy, cztery tytuły – a widok każdego może ucieszyć inną grupę graczy. Z których tylko jedna – fani Okami – niedługo dostanie coś ze swojej beczki. Choć remaster a nie sequel.

Ale marzenia projektanta, a rzeczywistość, to dwie różne rzeczy. Kamiya od dawna publicznie podrzuca Capcomowi pomysły na sequele, ale wydawca póki co nie chwycił przynęty. Choć na odgrzewaniu kotletów wychodzi całkiem nieźle, co pewnie potwierdzi w grudniu Okami. Oby. Zadowalająca sprzedaż na pewno byłaby pierwszym krokiem do poważniejszych rozmów o sequelu.  A choć studio Clover już nie istnieje, to Kamiya (reżyser) nie ma daleko do producenta przygód Amaterasu – Atsushi Inaba jest głównym producentem w Platinum.

Choć ten crossover Dantego z Bayonettą… On naprawdę mógłby zatrząść światem nawalanek. Które swoją drogą chyba gdzieś się pochowały. Choć tu trzeba by dobrej woli i ze strony Capcomu, i ze strony Segi.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Login by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arcybibosz
Użytkownik
Arcybibosz

Po co mają robić nowe części, skoro można jeszcze raz wydać stare Residenty?