Hexen

Hexen15.03.2004 08:15
Jadwiga Wlazińska

Hexen

Na poziomie pierwszym najpierw musisz wejść do kościoła i nieco zdewastować to miejsce, dopóki nie znajdziesz schodów za jednym z witraży. W dole odnajdziesz szmaragdowy klucz, który pozwoli Ci wejść do dzwonnicy. Fajter i kleryk muszą zdobyć srebrny klucz i wspiąć się na wieżę, ale mag może uderzyć dzwon z zewnątrz, jeśli dobrze przymierzy. Tym sposobem otworzy się ogrodzenie wokół teleportu wewnątrz kościoła. Kiedy twarz zapyta Cię, czy jesteś gotowy na śmierć, rusz do boju i poszukaj włącznika obok drzwi po wschodniej części mapy. Powinny się otworzyć, gdy je pociągniesz. Do tego dochodzi broń, którą masz w zasięgu. Za drzwiami znajduje się portal prowadzący do lodowego świata. Idź tam i walcz dopóki nie odnajdziesz ciemnego pokoju z czterema filarami.

Za filarami jest włącznik. Kiedy go pociągniesz, wszystkie te słupy uniosą się, a potem losowo zaczną spadać. I tak kilka razy, dopóki nie zatrzymają się w pozycji “up”, czyli w górze. Na podłodze leży miecz, wskazujący jeden z czterech filarów. Miecz jest trochę jaśniejszym sektorem, więc bez trudu powinieneś go zobaczyć. Jeśli wejdziesz do kręgu, zostaniesz z powrotem przeniesiony do „Siedmiu Portali” i dwoje dodatkowych drzwi otworzy się. Jeśli wejdziesz do któregoś z pozostałych, zginiesz śmiercią tragiczną. Zauważ, że słup, który Cię przetransportuje, jest „losowy”. Za każdym razem, gdy pociągniesz włącznik, inna kolumna zostanie wybrana na teleport, a pozostałe trzy staną się śmiertelnym zagrożeniem.

Wracając do 7 Portali. Otwiera się kolejnych dwoje drzwi. Oboje mają włączniki do otwierania nowych portali. Jedne prowadzą do poziomu Steel Guardian – nieaktywnego w wersji beta - a drugie na poziom Fire Guardian.

Na tym lewelu znajdziesz niezłe efekty. Kiedy pierwszy raz wkraczasz na ów poziom, ściana naprzeciw Ciebie otwiera się spokojnie. Pokój za ścianą wybuchnie i zapadnie się, więc szybko się wycofaj. Podłoga odpadnie w postrzępionych kawałkach, gdy kule ognia pofruną w górę. Potem miejsce dawnego pokoju zaleje lawa.

Znajdziesz nic nieznaczący w wersji beta włącznik, który mówi: słyszysz odległe skrzypienie lodu. Idź dalej do pokoju, w którym już są potwory, a jeszcze więcej przybywa ich teleportem, aby dołączyć się do zabawy. W owym pokoju znajdują się dwie pary drzwi, do otworzenia których potrzeba ognistego klucza. Nieoznaczona ściana otworzy się i poprowadzi Cię do długiego mostu z wieloma zielonymi butlami. Przebiegnij szybko przez niego i staraj się nie obracać. Gdy wkroczysz na most, cały ekran zacznie się trząść, a most zacznie się zrywać od spadających z sufitu skał. Niezły efekt. Kiedy dojdziesz do końca zaczekaj, aż ekran przestanie się trząść. Drzwi zamkną się tuż przed Twoim nosem. Poszukaj po boku półki, na którą możesz wskoczyć.

Ostrożnie przejdź po półce, aż dojdziesz do wąskiego wyjścia. Wiedzie ono do środkowej części poziomu. Już tu kiedyś byłeś. W drzwiach jest włącznik, który otwiera zamknięte przedtem drzwi. Wróć z powrotem wzdłuż nawisu i wejdź do pokoju. Dostaniesz Firemask.

Wróć do strażnika lodu i napisz MWAGABAZA19. Wejdź w drzwi po prawej i zabierz ognisty klucz. Lewe drzwi prowadzą do zimnego pokoju, gdzie zdobędziesz stalowy klucz. Nie pasuje on jednak do wszystkich zamków na poziomach beta.

Gdy wejdziesz do lodowego pokoju, podłoga zacznie skrzypieć. Gdy przestanie, idź wzdłuż lewej ściany, dopóki nie znajdziesz włącznika. Pociągnij go, a podłoga przesunie się o niezły kawałek. Zostań tam gdzie jesteś, jeśli chcesz żyć! Niektóre części podłogi podniosą się i rozbiją o sufit. Inne zapadną się i utworzą głębokie doły. Gdy podłoga przestanie się ruszać, ostrożnie wyjdź przez drzwi na końcu pokoju.

Masz już ognisty klucz, więc wróć do strażnika ognia. Zrób użytek z klucza. Wejdź do któregoś z pokoi i pociągnij za włącznik. Otworzy się ściana. Wejdź do środka i opadnij do pokoju z kolejnymi dobrodziejstwami. W końcu pokoju znajdziesz ścianę z symbolem, który pasuje do Maski Ognia (zwana już przeze mnie Firemask).

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)