Zmien skórke
Logo Polygamii

Hamako Mori najstarszą grającą osobą, tworzącą materiały na YouTube

90-letnia Japonka trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Temat trochę Ścinkowy, ale jak doskonale pewnie zauważyliście, na Poly nie wracaliśmy do tego cyklu od ponad roku, a sama sprawa (z cyklu niesamowite historie w świecie giereczek) wydaje się na tyle ciekawym urozmaiceniem, że warto o niej krótko wspomnieć.

W końcu do Księgi Rekordów Guinnessa trafiają gracze (Maciek Kowalik pisał w 2011 roku o kilku wybranych przypadkach), jednak wraz z upływem lat growa kultura uległa zmianie, a trend osób nagrywających materiały z gier na YouTube czy streamujących rozgrywkę za pośrednictwem Twitcha, został dostrzeżony przez wspomnianą organizację.

A jak wiadomo, lubi ona wyróżniać wszystko, co jest “naj-“, dlatego, jak zauważył serwis CNN, teraz postanowiono pokazać dokonania 90-letniej Hamako Mori, która gra w gry od 39 lat, a swoimi doświadczeniami dzieli się na YouTubie od 2015 roku, gdzie jej dokonania śledzi prawie 280 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Gamer Grandma” ogrywa na swoich materiałach przeróżne tytuły – ostatnio jest to remake Resident Evil 3, a jej growe początki sięgają konsoli Cassette Vision wydanej w lipcu 1981 roku. Sama zauważa, że:

Po tak długim życiu czuję, że bardziej niż kiedykolwiek granie w gry przez tak długi czas było właściwym wyborem. Naprawdę cieszę się życiem – jest różowe. […] Wyglądało to na świetną zabawę i pomyślałem, że to niesprawiedliwe, iż korzystają z tego tylko dzieci.

Sam chciałbym po prawie 40 latach grania móc przejawiać taki entuzjazm do tego medium i mam nadzieję, że będzie mi to dane. A jak nie? Trudno, zawsze pozostają inne rzeczy, w które można zainwestować czas i na przykład u mnie jest to anime, o czym pisałem jakiś czas temu na poly-blogu.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry