Zmien skórke
Logo Polygamii

Guerrilla Games otwiera się na nowych pracowników

Horizon - niesamowite widoki, ale historia średnia.
Powrót Aloy wydaje się wielce prawdopodobny. I dobrze.

Choć Horizon: Zero Dawn zachwycał od pierwszych zapowiedzi wizją artystyczną, to chyba mało kto spodziewał się, że produkcja holenderskiego studia odniesie aż taki sukces. Rok 2017 to dość późno, jak na wydanie gry z otwartym światem i to na dodatek zupełnie nowej marki, a nie kolejnej części okraszonej fikuśnym podtytułem czy cyferką. Paweł Olszewski w swojej recenzji wystawił solidne 4/5, a gracze pokochali strzelać z łuku do mechanicznych dinozaurów i przemierzać przepięknie wykonane połacie teren.

Dlatego tym bardziej nie powinno nikogo dziwić, że prace nad kontynuacją ruszyły jakiś czas temu, a studio od jakiegoś rekrutuje kolejnych pracowników. Aktualnie na stronie studia jest aż piętnaście ofert pracy, z czego w wielu z nich przewija się fraza “open world”. Guerilla Games poszukuje między innymi lead designerów, programistów, producentów, grafików 3D, twórców animacji czy deweloperów Javy. Ostatnimi czasy duże poruszenie wywołała informacja o poszukiwaniach artysty mającego doświadczenie w tworzeniu roślinności (oczywiście najlepiej w otwartym świecie), co zdaniem wielu ma być dowodem koronnym na to, że Horizon: Zero Dawn 2 powstaje.

Oczywiście studio ani Sony nie ujawnili jeszcze żadnych informacji o kształcie kontynuacji czy przybliżonej daty premiery. Horizon Zero Dawn: Complete Edition, które zawierało podstawową wersję gry, dodatek The Frozen Wilds i inne mniejsze rozszerzenia, pojawiło się piątego grudnia 2017 roku, więc bardzo prawdopodobne, że na którejś z przyszłorocznych branżowych imprez usłyszymy co nieco o nowym projekcie Guerilla Games. Horizon: Zero Dawn 2 byłby świetnym tytułem startowym na PlayStation 5, ale o tych Sony na razie milczy.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry