Zmien skórke
Logo Polygamii

Gry Microsoftu mogą się pojawić na platformach innych niż Xbox

Wszystko zależy od tego, czy "będzie to miało sens".

Microsoft kupił w ostatnich miesiącach kilka niezależnych wcześniej studiów – żeby wymienić chociażby Ninja Theory (Enslaved, Hellblade), Obsidian (Pillars of Eternity, The Outer Worlds) czy Double Fine (Psychonauts 2). Czy oznacza to automatycznie, że ich kolejne gry będą już powstawały na wyłączność konsol Microsoftu?

Zapewne tak, ale niekoniecznie. Pewną furtkę pozostawił Matt Booty, szef wewnętrznych studiów developerskich Microsoftu. W rozmowie z Game Informerem stwierdził, że wcale nie wyklucza tworzenia przez nie tytułów multiplatformowych.

Wydaje mi się, że pytanie nie jest tak zero-jedynkowe jak: “czy to powinno wyjść na Switcha, czy to powinno wyjść na PlayStation”, a bardziej jak:  “czy to ma sens dla danej marki”. Innymi słowy, czy jest to gra, która skorzysta na byciu w sieci różnorakich platform, czy gra, którą możemy najlepiej wspierać naszymi środkami i platformami, takimi jak xCloud, Games Pass czy Xbox Live.

Stwierdził. Przywołał później przykład Majonga i Minecrafta, który mimo przejęcia przez Microsoft pozostał tytułem wieloplatformowym.

Jak to rozumieć? Raczej nie tak, że Gears 5 czy nowej Forzy możemy wyczekiwać na PlayStation. Microsoftowi z pewnością zależy na umocnieniu swojej oferty tytułów na wyłączność i trudno oczekiwać, by z tego zrezygnował.

Ale w przypadku mniejszych, bardziej eksperymentalnych rzeczy? Kto wie. Może nie wszystko jest stracone. A może się mylę i nastanie niedługo wielka, wokołokonsolowa zgoda.

Akurat.

Dominik Gąska

 

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Finear
Użytkownik

no i bardzo dobrze, nie wierze że exclusivy to coś co jeszcze co istnieje w [current year]

Kaolik
Użytkownik

Powiedz to epickiemu EPICowi…

Finear
Użytkownik

równie antykonsumencki bullshit

Popularne wpisy

Popularne Gry