Zmien skórke
Logo Polygamii

Gry dla niepełnosprawnych są od dziś dla cieniasów

Gry wideo to taka dziedzina, która pochłania i angażuje nas na wielu płaszczyznach – zarówno intelektualnej, gdy rozwiązujemy zagadki czy zastanawiamy się nad następną kombinacją ciosów, jak i fizycznej, gdy musimy paluchami wklepać akcje, na które wpadliśmy. Chwila, moment… czym wklepać? Polak pokazuje, że opcji jest wiele.

Adam Gajda ma 25 lat. Lewej dłoni nie ma wcale, u prawej ręki są tylko dwa palce. Gdy miał 10 lat, zrobiono mu przeszczep palca ze stopy do dłoni.

Ci z Was, którzy nie wiedzą jak taka straszna przypadłość wygląda mogą to zobaczyć wyżej. Ale wiecie co? Nad Adamem nie będziemy się litować. Tym bardziej, że pokonałby on większość z Was w Tekkena, w którego świetnie sobie radzi.

– Adam jest jednym z najlepszych graczy w Polsce – opowiada jego kolega Mateusz Skrok. – Na czterech ostatnich turniejach zajął pierwsze miejsce.

Teraz chłopaki organizują w łódzkiej Manufakturze międzynarodowy turniej w bijatykę Namco (odbędzie się 6 grudnia), a Adam oczywiście nie stopuje i liczy na zwycięstwo. 

Wiecie co? Daleki jestem od opłakiwania każdego ludzkiego nieszczęścia, tym bardziej, że osoby poszkodowane często właśnie nie tego potrzebują. Czytelnikom Polygamii nie muszę zresztą o tym na pewno wspominać, ale jedna rzecz mnie zastanawia… Jak on to robi? Niesamowity mistrz, powodzenia!

[via Naszemiasto.pl]

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry