Zmien skórke
Logo Polygamii

Granie w golfa mechami, bycie taksówkarzem zombie, Rez Infinite i spin-off Psychonauts - co czeka nas na PlayStation VR?

PlayStation Experience dostarczyło trochę zwiastunów i zapowiedzi nowych gier, które mają zachęcić nas do zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości od Sony.

PlayStation VR zaszturmuje sklepy gdzieś w 2016 roku – z pewnością nie będzie to tani sprzęt, a nowa technologia wirtualnej rzeczywistości może skończyć jak wszystkie inne ciekawostki próbujące wnieść granie na nowy poziom, ale Sony promuje sprzęt, jak tylko może. Podczas PlayStation Experience pojawiło się kilka tytułów, które mają przyciągnąć graczy do gogli.

Być może najważniejszym z nich jest Rez Infinite, czyli odświeżona wersja muzycznej strzelaniny pierwotnie wydanej na PS2 i Dreamcasta. Czternastoletni tytuł wydaje się stworzony dla wirtualnej rzeczywistości, choć w grę zagramy także bez VR-a.

Inną zapowiedzianą grą wykorzystującą gogle był Golem. Niestety, zwiastun z gry nie zdradza za dużo fragmentów rozgrywki. Wiemy, że pokierujemy tytułowymi stworami, tytuł jest przygotowywany od podstaw z myślą o VR, a odpowiada za niego Highwire Games – studio założone przez kompozytora Halo, Marty’ego O’Donnella i projektanta Bungie Jaimego Griesemera.

Skrzyżowanie zombie i Crazy Taxi? I takie miksy trafią na PlayStation VR. Pomysł na grę wydaje się interesujący. A wykonanie? No cóż, oceńcie sami…

Spin-off Assassin’s Creed, w którym wcielamy się w orła z punktów widokowych? Na to wygląda. Ubisoft za pomocą Eagle Flight zaoferuje to, co w wirtualnej rzeczywistości może być najciekawsze – uczucie tego, że latamy. Gdzie? Nad opuszczonym Paryżem. I to ze znajomymi, jeśli zechcemy.

Symulator pracy? Job Simulator wygląda jak spełnienie marzeń wszystkich letsplayerów. Śmiechom nie będzie końca.

Ace Combat 7 nie jest stworzony z myślą o goglach, ale to nie oznacza, że będziemy mogli doświadczyć gry za pomocą VR-a. Biorąc pod uwagę tematykę, wydaje się to całkiem atrakcyjną opcją.

Jak nie bycie taksówkarzem zombie, to granie w golfa za pomocą ogromnych mechów. Autorom gier pod PlayStation VR nie brakuje odjechanych pomysłów – tylko czy to będzie grywalne przez dłużej niż godzinę? Oby. Wygląda ciekawie.

Niektórych z pewnością najbardziej ucieszy kolejny tytuł od ekipy Tima Schafera. Dopiero co kilka dni temu zapowiedziano Psychonauts 2, a na PlayStation Experience okazało się, że na VR-a pojawi się także pomost fabularny między pierwszą a drugą częścią zatytułowany Psychonauts in the Rhombus of Ruin. Niestety zwiastun nie zdradził za dużo. Konkretniej: nic. Ale po tylu latach ciszy w kwestii wyjątkowych Psychonautów fani z pewnością nie mogą narzekać na brak nowości.

[źródło: PlayStation Experience]

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o