Zmien skórke
Logo Polygamii

Gramy w Uncharted 4 na TV 4K. PS4 vs PS4 HDR vs PS4 Pro vs PS4 Pro HDR

49 /68
PS4

Pełny rozmiar screena – PPM (prawy przycisk myszy) i „Pokaż obraz”. Najlepiej trzymając któryś Ctr, żeby zdjęcie otworzyło się w nowej karcie.

 

 

 

 

“Gramy” to określenie trochę na wyrost, bardziej pstrykamy fotki, przełączamy rozdzielczości i HDR-y i próbujemy pokazać wam, o co to całe halo. Choć nie jest to łatwe, bo a) screeny często trochę przekłamują obraz, b) oglądanie HDR-owych obrazków na pozbawionych tego trybu monitorach może być lekko karkołomnym zadaniem. Mimo to na fotkach widać, że HDR zmienia troszkę paletę barw gry. Jest mniej “plastikowo”, kolorom bliżej do rzeczywistości. O wiele ciekawszy jest też kontrast, co widać szczególnie na ciemnych scenach. No i generalnie jest troszkę ciemniej.

Nawet na dziennych ujęciach widać brak charakterystycznej… mgiełki? Poświaty? Trudno to opisać. Rzecz absolutnie nieprzeszkadzająca na zwykłym PS4, po zderzeniu z PS4 Pro zaczyna razić na tego typu bezpośrednich porównaniach. Inna sprawa, że tego typu bezpośrednie porównania występują wyłącznie w warunkach laboratoryjnych. Jak się gra, to raczej nie zwraca się po prostu na to uwagi.

Zupełnie odrębnym tematem jest fakt, że HDR ładnie wypada nie tylko w upscalowanym z 1440p do 2160p PS4 Pro, ale też na starszym modelu PS4, w 1080p na ekranie 4K. Czasem widoczne są ząbki, czasem czcionki są trochę zbyt poszarpane, ale generalnie efekt jest bardzo zbliżony. Jedyna duża różnica i zarazem wada to bałagan z kolorami przy dynamicznym ruszaniu kamerą na zwykłym PS4 z włączonym HDR-em na 4K. Kolory zbyt wyraźnie zmieniają swoje nasycenie.

Podstawowe różnice można wychwycić w naszej galerii, jeżeli ktoś chciałby jednak policzyć sobie piksele na obrazkach w skali 1:1, to  niech wciśnie na fotce prawy przycisk myszy i następnie „Pokaż obraz”. Najlepiej trzymając któryś Ctr, żeby zdjęcie otworzyło się w nowej karcie.

Tutaj znajdziecie moje pierwsze wrażenia z pierwszego uruchomienia PS4 Pro. Po ograniu większej liczby gier i PlayStation VR opublikujemy natomiast test konsoli.

Paweł Olszewski

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cfani4k
Użytkownik

HDR to porażka, na screenach giną słabo oświetlone detale. Wersja pro wydaje się mieć lepszej jakości tekstury, ogólnie szału nie ma.

Simplex
Użytkownik

“b) oglądanie HDR-owych obrazków na pozbawionych tego trybu monitorach może być lekko karkołomnym zadaniem”

Nie karkołomnym tylko bezsensownym, bo potem są takie posty jak powyżej, od których opadają ręce.

angh
Użytkownik

This is not your average stupid, this is advanced stupid.

hadxmen
Użytkownik

Nie wiem czego to wina, ale kompresja obrazków wydaje się straszna. U4 lepiej wyglądał na PS4 zwykłej niż na screenach z PS4Pro. Pewnie wszystko przez TAA, które w grze wygląda obłędnie, a na screenach sprawia wrażenie totalnie rozmytego.

Simplex
Użytkownik

https://polygamia.pl/wp-content/uploads/2016/11/Uncharted%E2%84%A2-4_-Kres-z%C5%82odzieja_20161110101330.jpg – nie wiem czym to było kompresowane, czy to kwestia tego że obraz z HDR jest odtwarzany na wyświetlaczu bez HDR, ale to wygląda po prostu obrzydliwie, nie wiem jaki jest sens wrzucania.

Simplex
Użytkownik

Zbliżenie na postaci:
http://i.imgur.com/RlCoJny.jpg?1