Zmien skórke
Logo Polygamii

Gracze z Syrii oraz Iranu pozbawieni możliwości grania w League of Legends

Powód? Polityka i te sprawy.

Rosnące napięcia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem przybrały nieoczekiwany obrót. Dowiedzieliśmy się dzięki portalowi Dot Esports, że gracze z wspomnianych państw Bliskiego Wchodu nie mogą zalogować się do znanej moby. Po próbie włączenia gry zostaje wyświetlony komunikat, z którego wynika, że ograniczenia wynikają z “amerykańskich praw i przepisów”. Przypomnijmy, że League of Legends zostało stworzone przez Riot Games, które swoją siedzibę posiada w USA.

Z powodu amerykańskich praw i przepisów gracze z twojego kraju nie mogą uzyskać dostępu w tej chwili do League of Legends. Te ograniczenia mogą zostać zmienione przez rząd USA, więc gdy do takiej sytuacji dojdzie, a z niecierpliwością oczekujemy tej chwili, ponownie przywrócimy Cię na Rift.

Feralne kroki zostały szybko skomentowane przez samą społeczność graczy na różnych forach. Dowiedzieliśmy się z nich, że na chwilę obecną tylko gracze Iranu oraz Syrii nie mają dostępu do gry. Oczywiście znaleziono już możliwość rozwiązania problemu. Przywoływacze z zablokowanych państw używają VPN’a, który pozwala na ominięcie bana, ale wiąże się to z graniem na innym serwerze, co niekorzystnie wpływa na większy ping. Poniżej przykład jednego z wpisów.

Jestem w szoku. Obudziłem się dzisiaj rano i nie mogłem zagrać. Iran jest jedną z największych społeczności EUW, jest tu wielu graczy, a teraz nie mogą zagrać. Gram w ligę od lat, znam wielu podobnych ludzi do mnie, ale teraz nie możemy już dłużej tego robić. Kocham League of Legends. Chcę grać. To jedyna gra, z której czerpię przyjemność. Proszę, dajcie nam znów grać. Polityczne problemy pomiędzy Iranem a Ameryką są pomiędzy rządem, gracze i ludzie nie mają z tym nic wspólnego.

Pamiętajmy, że niektórzy gracze przez lata mogli wydawać pieniądze na znaną mobę. W tej chwili mogą posiadać wiele skórek – nawet tych niedostępnych już w sprzedaży. Pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
s.p.
Użytkownik

“Jestem w szoku. Obudziłem się dzisiaj rano i nie mogłem zagrać. Iran jest jedną z największych społeczności EUW, jest tu wielu graczy, a teraz nie mogą zagrać. Gram w ligę od lat, znam wielu podobnych ludzi do mnie, ale teraz nie możemy już dłużej tego robić. Kocham League of Legends. Chcę grać. To jedyna gra, z której czerpię przyjemność. Proszę, dajcie nam znów grać. Polityczne problemy pomiędzy Iranem a Ameryką są pomiędzy rządem, gracze i ludzie nie mają z tym nic wspólnego.” hahahah

Popularne wpisy

Popularne Gry