Gracze porzucają Księcia Persji na rzecz Boga Wojny

Gracze porzucają Księcia Persji na rzecz Boga Wojny25.03.2010 13:17
Marcin Dąbrowski

Ubisoft przyznaje, że utracił wielu miłośników serii Prince of Persia, którzy rozpoczęli teraz grę w cykl God of War.

„Zrobiliśmy ankietę i zapytaliśmy ‘W co grałeś w przeszłości?’. Odpowiedzią najczęściej było ‘w Prince of Persia’. ‘Czy ponownie zagrasz w Prince of Persia?’, ‘Nie, bo nie jest on wystarczająco trudny’, odpowiadali gracze”, zdradził w wywiadzie z serwisem CVC, Jan-Erik Sjovall z Ubisoftu.

Francuski wydawca postara się więc, wraz z nową częścią przygód Księcia, na powrót do starego poziomu trudności i odzyskanie utraconych graczy. Zależy im jednak również na nowej publiczności, także możemy spodziewać się poziomu trudności będącego połączeniem trylogii Piasków Czasu oraz pierwszego Prince of Persia tej generacji.

Gracze przyznają, że w nowej odsłonie brakuje im brutalności oraz wyzwania i pytają często, czy w zapowiedzianym na maj The Forgotten Sands pojawi się spora dawka krwi. Przedstawiciel wydawcy opowiada, że przemoc się pojawi, ale nie tak intensywna, jak w przywoływanej już serii God of War.

Cieszy fakt, że Ubisoft zauważył w końcu, że istnieje także spora ilość graczy hardcorowych, którzy nie mają ochoty na zabawę z „samogrającymi” się tytułami. Wraz z rosnącym dostosowywaniem rynku do odbiorcy masowego, warto docenić każdą wiadomość wskazującą na trend przeciwny.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)