Gracze lepszymi żołnierzami

Gracze lepszymi żołnierzami
28.01.2010 12:58
Michał Stopa
Michał Stopa

Według badań przeprowadzonych przez Biuro Badań Morskich w Marynarce Stanów Zjednoczonych, gracze są dużo lepszym materiałem na żołnierzy przy walce z przeciwnikiem stosującym taktyki partyzanckie.

Badanie wykorzystuje gry wideo różnych gatunków i, według danych udostępnionych na stronie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, odniosło 'zaskakujące' wyniki przy przystosowywaniu żołnierzy do walki z terrorystami i partyzantami. Jak powiedział Ray Perez, szef programu w Departamencie Badań Wyników Żołnierzy w Biurze Badań Morskich Marynarki Stanów Zjednoczonych:

"Odkryliśmy, że gracze mają od 10 do 20 procent lepsze osiągi w kwestiach percepcji i kognicji niż zwykli ludzie, którzy nie grają w gry, co powinno się utrzymywać nawet do dwóch i pół lat".

"Wiemy, że gry wideo poprawiają zdolności percepcyjne i pamięć krótkotrwałą. Pozwala to graczom skupiać się dłużej i poszerzać pole swojego widzenia w porównaniu z ludźmi, którzy nie grają w gry. Sądzimy, że takie gry ulepszają zdolność skupienia i wykorzystywania bodźców z zewnętrznego świata".

fot.: Infinity Ward

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)