Zmien skórke
Logo Polygamii

Get Even zbiera fajne recenzje. Polak potrafi

Jestem trochę zaskoczony. Pozytywnie.

To, że mi gra podeszła już wiecie. Pisałem o tym wczoraj w recenzji. Rodacy może nie weszli nią jeszcze do ekstraklasy gamedevu, ale pokazali, że mają na to zadatki. Przyznam jednak, że sądziłem iż średnia ocen nie będzie wysoka. Pucharki wskazywały, że grę ukończyło tylko 11% recenzentów, a ona najlepsze zostawia na koniec.

Okazuje się, że byłem w błędzie. Get Even zbiera fajne noty, a średnia na Metacritic wynosi w tym momencie 75/100 dla wersji PS4.

Czyli się spodobało. A skoro polska gra, to cytujmy polskie recenzje.

Przemek Zamęcki z GOL-a wystawił Get Even 8/10.

Get Even to interesująca mieszanka gatunków ze znakomitą narracją i dobrze dawkowanym tempem rozgrywki. A także wyśmienitą, wysmakowaną wręcz, warstwą audio. Średniej jakości oprawa graficzna i powtarzalność niektórych lokacji nie powinny przeszkodzić nikomu w zapoznaniu się z dziełem polskiego studia, które może nie okaże się wiekopomnym, ale na pewno jest emocjonującym wyzwaniem.

Na Gramie też 8. Od Małgorzaty Trzyny.

Klimat gry jest po prostu świetny, podkreślany przez genialną oprawę audio. Początkowo niełatwo mi było przyzwyczaić się do nagłych przeskoków do różnych wspomnień i lokacji, ale pod koniec, gdy wszystkie wątki zostały ze sobą połączone, a wiele wydarzeń pokazano w zupełnie innym świetle, przez długi czas wpatrywałam się w ekran z cisnącym się na usta okrzykiem “a niech to!”. Bardzo podobały mi się zróżnicowane zagadki logiczne, wymagające odrobiny myślenia, ale równocześnie na tyle proste, by nigdzie nie zatrzymać się na dłużej.

Łukasz Winkel z polskiego Eurogamera oceny nie wystawił. Ale pisał tak:

Get Even to gra o pozytywnie zaskakujących zwrotach akcji, które śledzimy z zainteresowaniem przez całą przygodę. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby elementy strzelanki sprowadzono do minimum, ponieważ nieudana sztuczna inteligencja i nieciekawe potyczki psują ogólny odbiór gry, odciągając uwagę od silnych stron tej produkcji.

Na PPE.pl kolejna ósemka.

Get Even potrafi porządnie zaskoczyć. Historia rozkręca się odrobinę za długo, ale gdy już dojdziemy do tego odpowiedniego momentu, to wydarzenia nabierają właściwego, wysokiego poziomu. Nie wszystkie decyzje deweloperów były moim zdaniem słuszne, jednak w ostateczności produkcją bez przeszkód można zainteresować się w dniu premiery… I to nie tylko ze względu na świetną cenę. Grajcie przy dobrym udźwiękowieniu, szukajcie informacji, składajcie opowieść i starajcie się zrozumieć wydarzenia.

A na Gamezilli 8,5.

Gra po prostu wciągnęła mnie bez reszty. Zapadająca w pamięć fabuła być może zagwarantuje jej długowieczność. Do suchej eksploracji rozsądnie dorzucono elementy gameplayowe. Nie przeszkadza stosunkowo mała ilość “strzelania w strzelaninie”, a pewne ograniczenia związane z budżetem udało się logicznie pokonać, nawet jeżeli były to obejścia “okrężne”.

Polski patriotyzm? Nie. Raczej solidny kawał dobrej gry. Oto wybrane oceny ze świata:

Jak widać, dla największych zrecenzowanie Get Even nie było priorytetem. Ale innym się podobało.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

9
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
6 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rudy200
Użytkownik

“grę ukończyło tylko 11% recenzentów”

Ci “recenzenci” nie powinni się nazywać recenzentami skoro nie potrafią ukończyć gry, którą recenzują.

Simplex
Użytkownik

Albo przynajmniej powinni zaznaczyć w recenzji że nie ukończyli gry.

Adam Piechota
Redaktor

I nagle okazałoby się, że żaden wielki portal świata nie kończy gier do recenzji. Trochę podupadłaby ich dotychczasowa renoma

miglanc
Użytkownik

“fajne recenzje”…czyli taki sredniaczek,ktorego nie musimy sie wstydzic,nic poza tym.

Avalanc
Gość

Byłem świadkiem jak w dyskusji na pewnym forum, Pana recenzja Panie Kowalik, wraz z kilkoma innymi, m.in. z GOL’a była pomocą do mieszania gry z błotem i równania jej z ziemią 😉

Muszę przyznać, że się ubawiłem setnie.

Popularne wpisy

Popularne Gry