Zmien skórke
Logo Polygamii

Gdzie się wybierzemy w The Elder Scrolls VI? W sieci pojawiła się ciekawa teoria

Podczas E3 Bethesda pokazała 13 sekundowy filmik, z którego niewiele wynika, ale...

Okazuje się, że taki czas to wystarczająco dużo, by wydedukować, gdzie będzie się toczyć akcja szóstej odsłony The Elder Scrolls, którą niektóre osoby (np. ja), nadal, mimo wielu zarzutów o powtarzalność, kiepską fizykę i w ogóle komerchę, lubią. Zatem osoby należące do tego wspaniałego klubu informuję, że użytkownik Reddita o nicku Kaylenivy przeanalizował film. Posiłkując się wiedzą na temat gry, doszedł do wniosku, że tym razem wybierzemy się do Hammerfell.

Tak wygląda to miasto w ESO.

W pewnym momencie widać stolicę tej prowincji – Sentinel City, usytuowaną na wybrzeżu Illiac Bay. Kaylenivy potrzebował wsparcia technologii:

Użyłem programów do profesjonalnej obróbki fotografii aby powiększyć fragment z 30 sekundowego zwiastuna z E3 i udało mi się domyślić na jego podstawie, gdzie będzie się toczyć akcja kolejnej odsłony gry.

W połowie fotografii widać zatokę, a nad nią miasto.

Dalej Kaylenivy przedstawia mapę ESO, na której czerwonym kółkiem zaznaczone jest Volenfell, stolica klanu Rourken (powstała według legendy tam, gdzie upadł młot Volendrung). Jeśli uwzględnić kąt, pod jakim patrzymy w zwiastunie, miasto, które wznosi się nad brzegiem morza, zaznaczone jest na niebiesko. I jest to, bez wątpliwości, Sentinel City.

A oto całe ujęcie, tym razem po lewej widać ruiny Volenfell:

Wygląda to wszystko bardzo wiarygodnie, aczkolwiek niektórzy zwracają uwagę na jedną rzecz – mapa, na którą powoływał się Kaylenivy, pochodzi z gry online, a uniwersum w niej przedstawione nie do końca pokrywa się z tym znanym z wersji dla pojedynczego gracza.

Ale tym, co przekonuje innych, jest usytuowanie gór na trailerze i na mapie (aczkolwiek jakość mapy jest na tyle niska, że ja tam wiele nie widzę).

Kolejna teoria, też oparta na porównywaniu gór, linii brzegowej i ruin, mówi, że miastem widocznym na trailerze jest Lainlyn. Kto ma rację? Obyśmy przekonali się niebawem, może podczas Gamesconu?

 

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Levkoni
Użytkownik

Nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób stawia na Hammerfell. Na zwiastunie ewidentnie pokazana jest górzysta, zielona kraina, podczas gdy Hammerfell to w większości pustynie, według różnych opisów z serii TES. Według mnie będzie to Highrock (o ile będzie to jakaś kraina z Tamriel). Jest to kraina zielona, górzysta i w klimatach średniowiecznej europy. Jest tam dużo ruin, a jedną z nich widać wyraźnie na zwiastunie i wyraźnie można zaobserwować, że ruiny są stylizowane na zamek w stylu europejskim. Dodatkowo fanom bardzo do gustu przypadł klimat i stylistyka Skyrima, więc Bethesda będzie chciała pójść pewnie dalej w bardziej europejski klimat, niż… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry