Zmien skórke
Logo Polygamii

Gdzie boty rąbią, tam cycki lecą. Aktualizacja World of Warcraft rykoszetem uderza w rozbierane mody

http://us.battle.net/wow/en/media/fanart/?view=fanart-1373
W sumie chyba lepiej bez cycków i bez botów, niż z cyckami, ale też z botami.

Sprawa jest prosta – większość pecetowych gier ma rozbierane mody. Już pierwsza Lara Croft ze swoimi stożkowatymi piersiami się ich doczekała, podobnie jak seria Resident Evil i masa innych tytułów. Zresztą nie dotyczy to tylko gier, bo istnieje modyfikacja rozbierająca bohaterkę… dema technologicznego Nvidii. Okej, co kto lubi. Nie oceniamy, bo niech pierwszy rzuci kamieniem i tak dalej.

skyrim
Bo te… modele ładniejsze. No, w sumie to ładniejsze Caliente’s Beautiful Bodies Edition/Skyrim Nexus

Twórcy gier raczej nie walczą z modami, bo jest to stały element pecetowej społeczności. A jeśli już próbują, to kończy się jak ostatnio z Rockstarem i OpenIV – protestem graczy i przywróceniem modyfikacji. Bywa jednak tak, że mody obrywają rykoszetem po wprowadzeniu kolejnej łatki do gry. Świetnym przykładem jest tu choćby Techland i patch do Dying Light, który w 2015 roku zaktualizował grę do wersji 1.2.1, utrudniając życie oszustom (co było pożądane) i modderom (czego nikt, włącznie z deweloperem, nie chciał).

Teraz to samo spotkało World of Warcraft. MMORPG od Blizzarda modyfikować można od dawna i zwykle skupiało się to na dodatkach zmieniających interfejs. Z tymi firma problemu nie ma i nadal funkcjonują, natomiast najnowsza łatka zablokowała coś innego – możliwość podmiany modeli postaci.

Po co w ogóle je podmieniać? Choćby po to, żeby rozebrać naszą postać i podziwiać jej wdzięki. To akurat wymaga mieszania w pliku .exe, ale Blizzard przymykał oko na fanów „magicznych chwil” z taureńskim szamanem lvl 110, bo w sumie nikomu nie szkodzili. Nagość była widoczna tylko po stronie korzystającego z modów i w żaden sposób nie wpływała na rozgrywkę, a niektórzy zrobili z tego formę sztuki (link 18+).

„Zamieć” ma jednak problem z innym rodzajem „modderów”, a patch 7.3 uderza właśnie w nich, czyli osoby korzystające z wszelkiej maści botów. Te bowiem wykorzystywane są do automatyzowania pewnych elementów rozgrywki, głównie związanych z grindem zasobów czy mobów, co jest nie tylko niesprawiedliwe względem uczciwych graczy, ale może służyć napędzaniu nielegalnej sprzedaży złota.

Ciekawie wygląda to na forum WoW-a, gdzie najpopularniejszy post dotyczący patcha ma ponad 160 odpowiedzi, z czego zdecydowana większość broni decyzji Blizzarda. Zresztą najlepiej oddają to słowa jednego z wypowiadających się na ten temat:

Jeśli mam wybierać między gapieniem się na goły tyłek mojej postaci, a pozbyciem się botów, to wybieram drugą opcję.

A co na to Blizzard? To:

blizzard wow nagie mody

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Login by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Finear
Użytkownik

chciałbym zauważyc że sprawa nie jest taka prosta bo owszem podmiana modelu postaci na taki gdzie mamy cycki na wierzchu jest nieszkodliwe to np. już zmiana modelu flagi na battlegroundzie capture the flag na taka ktora widac z drugiego konca mapy czy tym podobne już sa praktycznie cheatami

festine
Użytkownik

W tej konwencji rozebrany Belf odwraca uwagę przeciwnika i to tez cheat ;P

Finear
Użytkownik

no nie bo mod jest widoczny tylko dla ciebie