Gaikai czy OnLive?

Gaikai czy OnLive?
17.03.2010 10:57
Zbigniew Trzeciak
Zbigniew Trzeciak

Rozmawiając w ostatnim czasie na temat grania za pomocą systemu pozwalającego na korzystanie z tytułów zainstalowanych na serwerach firmy zewnętrznej, myśleliśmy o OnLive. Tymczasem bardzo podobną usługę zamierza zaoferować serwis Gaikai, który wykorzystał ogłoszenie modelu finansowego przez OnLive, by dać o sobie szerzej znać.

”Oni zrobili niesamowitą rzecz jeśli chodzi o interfejs, ale koszta przesyłania strumieniowego w ich wypadku są wysokie. Stąd abonament. Czy zapłacicie za to 15 dolarów? Płacicie za gry plus za serwis. 15 dolarów nie daje wam gier. A jeśli kiedyś zdecydujecie się na zakończenie opłacania abonamentu, to zakupione gry wam przepadają”, powiedział David Perry z Gaikai.

”Kiedy usłyszeliśmy o ich modelu biznesowym byliśmy zaskoczeni, ponieważ jest to dla nas super okazja i jesteśmy teraz perfekcyjnie umiejscowieni. Możesz zagrać w Call of Duty u nich za 15 dolarów, albo u nas tylko za cenę samej gry, która jest Twoja do końca życia, bez konieczności utrzymywania abonamentu”.

Perry powiedział też, że ich usługa jest dużo bardziej elastyczna. Zamiast konieczności naganiania klientów do kupna usługi, jak w przypadku OnLive, tu można by ją reklamować, na przykład, za pomocą linka w tekście recenzji o treści „czy chcesz spróbować zagrać?”. Według Perry'ego byłoby to z korzyścią i dla wydawcy, który miałby zapewnionych potencjalnych klientów, i dla serwisu, który stałby się bardziej interaktywny, i dla samego Gaikai.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Gaikai bez opłat
Gaikai bez opłat
marcindmjqtx
Lagi w OnLive
Lagi w OnLive
marcindmjqtx
OnLive? To działa
OnLive? To działa
marcindmjqtx
Komentarze (0)