Zmien skórke
Logo Polygamii

Furio, nie płacz, mogło być gorzej...

Czyli kiepskie wyniki sprzedażowe Darksiders 3.

Jak co tydzień, serwis GamesIndustry publikuje wyniki sprzedaży z minionego tygodnia. Wprawdzie w tytule zwróciłam uwagę na trzecia odsłonę Darksiders, ale nie jest to jedyny tytuł, któremu przyjrzeli się analitycy portalu. Dodatkowo zwracam uwagę na fakt, że sprzedaż ogólna była bardzo wysoka, gdyż przedział czasowy, który wzięli pod lupę analitycy, obejmuje Black Friday, Cyber Monday i I-Almost-Have-No-Money-Thuesday.

Analiza dotyczy sprzedaży fizycznych egzemplarzy gier w Wielkiej Brytanii. Darksiders uplasowała się na 32 miejscu, zaś jego sprzedaż wypadła o 70 % gorzej pierwszej i aż 84 % gorzej od drugiej części. Należy zwrócić uwagę na fakt, że realia panujące w branży gier wideo w 2010 i 2012 roku (lata premier poprzednich części) były nieco inne, a mianowicie, sprzedawało się wtedy o wiele więcej fizycznych kopii.

Pewien wpływ na ów wynik mogły mieć oceny. Na Metacriticu wynoszą one 7,4 w przypadku użytkowników, zaś 65 to średnia dla recenzji z serwisów i czasopism branżowych. Na Steamie opinie są mocno mieszane. Graczom przeszkadza poziom trudności, który często porównują do Dark Souls, oraz problemy techniczne, które pojawiły się w okolicach premiery. Ja wystawiłam temu tytułowi dość wysoką notę, zakładając (może naiwnie?), że te kilka bugów i zawieszeń to kwestia wydania przedpremierowego i wszystko zostanie naprawione w najbliższym patchu.

Ale zostawmy już ten tytuł. Kto zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce? FIFA 19. Zaraz za nią dzielnie trzyma się Red Dead Redemption 2 (w ogóle się temu nie dziwię – odpaliłam tę grę wczoraj i miałam wrażenie, jakbym przeniosła się na plan “Nienawistnej Ósemki”, tylko było mniej śmiesznie), zaraz za nim znajduje się Call of Duty: Black Ops 4.

A oto jak przedstawia się pierwsze kilkanaście tytułów (nasze recenzje są podlinkowane):

  1. FIFA 19
  2. Red Dead Redemption 2
  3. Call of Duty: Black Ops 4
  4. Battlefield V
  5. Forza Horizon 4
  6. Spyro Reignited Trilogy
  7. Pokémon Let’s Go Pikachu
  8. Assassin’s Creed Odyssey
  9. Mario Kart 8: Deluxe
  10. Fortnite: Deep Freeze Bundle
Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
makimura
Użytkownik

Darksiders 3 miało podobno budżet dużo mniejszy od poprzednich części. Koszty promocji też nie były jakoś szczególnie wysokie, więc aby gra na siebie zarobiła nie musi się sprzedawać w milionach egzemplarzy. Niedawno czytałem, że wydawca jest zadowolony z wyników sprzedażowych, więc chyba nie jest tak źle. No chyba, że to ściema na potrzeby promocji.

arewehavinfunyet
Użytkownik

Budżet budżetem, ale w tej grze nawet blokować się nie da 🙂

C.C. Stellar
Użytkownik

To czekamy na wyprzedaż świąteczną. 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry