FreeSpace Summer Meeting II

FreeSpace Summer Meeting II15.08.2004 14:20
Michał Zacharzewski

Nadesłane: W dniach od 27-30 sierpnia 2004 w Białymstoku odbędzie się ogólnopolski zjazd fanów space-simów ze szczególnym wskazaniem na serię FreeSpace. Konwent ten nosi nazwę FreeSpace Summer Meeting II i jest już trzecią imprezą tego typu w Polsce. Poprzednie zjazdy, czyli FSM 2003 i edycja specjalna FWM (FreeSpace Winter Meeting) 2004, stały się dla fanów z całego kraju źródłem wspaniałej zabawy, a organizatorom dostarczyły doświadczenia niezbędnego przy ciągłym ulepszaniu kolejnych edycji zjazdu. O ile pierwszy FSM był konwentem o raczej ograniczonym zasięgu, skupiającą jedynie największych fanatyków serii FreeSpace, o tyle edycja 2004 ma w założeniu być imprezą większą, na której bawić się będą nie tylko fani FreeSpace ale także miłośnicy innych gier o tematyce kosmicznej.

Plan Konwentu został opracowany w ten sposób, aby każdy kto choć trochę interesuję się grami z kategorii space-sim mógł znaleźć coś dla siebie. Fanów FreeSpace, od którego wszystko się zaczęło, przyciągną zapewne dwa turnieje FreeSpace 2 oraz prezentacja możliwości najnowszej wersji silnika FreeSpace 2 Open (stworzona przez grupę fanów-programistów modyfikacja silnika graficznego FS2, która dopasowuje grafikę tej nie najnowszej produkcji do dzisiejszych standardów).

Wart wzmianki jest także projekt jednego z organizatorów na rozegranie tzw. "Live Cooperative Mission" (Live-Coop), w swych założeniach nieco podobny do "Live Action RPG" rozgrywanych na konwentach poświęconych grom fabularnym. Dla fanów Gwiezdnych Wojen, których w space-simowym środowisku nie brakuje, przygotowane są prezentacje modyfikacji do FS2 (równocześnie przygotowywane są dwie, prawdopodobnym jest że jeden z nich do czasu FSM 2004 będzie umożliwiał rozgrywki dla wielu graczy - jeśli tak się stanie, z pewnością zostaną włączony do planu imprezy). Rozważamy również przeprowadzenie turnieju w grze X-Wing- Alliance, jeśli grupa fanów będzie odpowiednio liczna i wykaże zainteresowanie. Dla osób przedkładających wysiłek umysłowy nad machanie joystickiem, przygotowane zostanie pomieszczenie do rozgrywania gier karcianych, jednakże to od uczestników zależy czy przywiozą ze sobą jakieś gry tego typu. Fanów serii StarTrek oraz Babylon 5 zainteresuje pewnie pokaz modów do FS2 przenoszących w/w seriale na ekrany monitorów. Nie mniej interesujący będzie pokaz nie ukończonego niestety moda Red Revolution, tworzonego w całości przez polskiego moddera ukrywającego się pod pseudonimem C914. Kolejnym punktem na liście atrakcji jest konkurs wiedzy o Uniwersum FreeSpace, który był obecny na poprzedniej edycji i stanowi małą tradycję FreeSpace Meetingów, oraz turniej Old School DogFight, rozgrywany na platformie oryginalnego Conflict: FreeSpace.

Osobną atrakcję stanowi możliwość zagrania w inne gry z gatunku kosmicznych, takie jak Starmageddon, Starlancer i Freelancer, Hegemonia i inne.

Bardzo ważnym punktem programu jest prezentacja nowego Polskiego Centrum FreeSpace (www.freespace.pl). Będzie to rozbudowany portal dla polskich miłośników Freespace, a także innch space-simów. W chwili obecnej strona jest nadal przygotowywana i jej premiera ma nastąpić w czasie FSM II, lub niedługo potem. Fani, którzy przyjadą na FSM będą mogli zobaczyć prezentację przygotowaną przez osoby pracujące nad stroną. Strona będzie zawierała rozbudowane forum dyskusyjne oraz oferowała miłośnikom gier space-sim i moderom miejsce hostingowe. Będzie to przede wszystkim Centrum fanów, a nie jedynie osób przygotowywujących.

Jak widać, plan już w zarysie prezentuje się całkiem bogato i każdy fan gier kosmicznych z pewnością znajdzie w nim coś dla siebie. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy na stronę fsm.freespace.prv.pl gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat Zjazdu.

Do zobaczenia na FSM w Białymstoku !

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)