Zmien skórke
Logo Polygamii

Fortnite z nowym rekordem - ponad 8 milionów graczy jednocześnie

To tylko chwilowa moda.

Przedstawiciel koreańskiego oddziału firmy Epic Games w rozmowie z serwisem Inven rzucił liczbę, która z pewnością będzie się teraz śniła po nocom twórcom gier online. Aktualny rekord grających jednocześnie w Fortnite’a na całym świecie to 8,3 miliona.

Warto przypomnieć, że jeszcze w lutym liczba ta wynosiła 3,4 miliona, a nieco ponad rok temu liczba ludzi, którzy w ogóle kiedykolwiek zagrała w Fortnite’a wynosiła 7 milionów. Epic chwalił się tym wtedy z wielkim entuzjazmem.

Rok później a ponad 8 milionów gra naraz… Jest to o tyle imponujące, że nie słychać, by spowodowało to jakieś szczególne problemy na serwerach. Wygląda na to, że sukces gry tym razem nie zaskoczył Epica (co było trochę problemem w tej wspomnianej sytuacji z 3,4 miliona).

Oczywiście ten sukces jest tak naprawdę zasługą Fortnite Battle Royale, czyli darmowego spin-offa podstawowej wersji gry, o której praktycznie nikt już nie pamięta.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Użytkownik

Nom, szkoda, że już nikt nie pamięta o Ratowaniu Świata. Pamiętam jak przed premierą śmialiśmy się z tego w gronie znajomych, a teraz… no właśnie teraz są nawet z tym gazetki… comment image

Popularne wpisy

Popularne Gry