Zmien skórke
Logo Polygamii

Fortnite vs PUBG - garść statystyk

Co się zmieniło po tym, jak Fortnite i PUBG pojawiły się na urządzeniach mobilnych?

Bloomberg opublikował fragmenty analizy Fortnite i PUBG, dokonanej przez SensorTower, więc przygotujcie się na grube liczby.

Przede wszystkim, Epic Games może być zadowolone z decyzji wprowadzenia mobilnej wersji gry, gdyż od końca kwietnia zebrał 92 miliony ze sprzedaży. Dla porównania, mobilny PUBG przyniósł 19 milionów.

Jest to nieco szokujące, ponieważ Fortnite nie pojawił się jeszcze na Androidzie, zaś ilość pobrań jest mniejsza niż w przypadku dziecka Bluehole i przedstawia się następująco: 3,4 miliona do 23,3 milionów, przy czym Chiny nie są brane pod uwagę (pewnie dlatego, że wtedy pojawiły by się jakieś trudne do ogarnięcia umysłem liczby). Jaki może być powód takich wyników? Najprawdopodobniej gracze wydają sporo pieniędzy na zakupy wewnątrz gry – wszystko, co umożliwia zmianę wyglądu na bardzo oryginalny i dający możliwość wyróżnić się z tłumu.

Według analityków, przychody z PUBG zwiększyły się o 365 procent, czego zasługą jest wprowadzenie usługi Royal Pass, która jest dodatkowo płatna.

Jeśli chodzi o rozłożenie pod względem regionów, to największą popularnością cieszy się Fortnite w USA – ponad 60 % przychodów pochodzi z tego kraju (SensorTower podaje dane na końcówkę czerwca). Z kolei królestwo PUBG leży w Azji, a wygrywa konkretnie w Japonii (17% wpływów).

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dziuga666
Użytkownik

jak nie minecraft to te gierki. gracze w swej masie to jednak stado…

ghoulas
Użytkownik

nie ma Save the World na mobilki wiec porażka 😛

krissu88
Użytkownik

Kolejna chora moda.

Popularne wpisy

Popularne Gry