FM Live nie jest żyłą złota

FM Live nie jest żyłą złota25.03.2010 12:55
Zbigniew Trzeciak

Sports Interactive, znane przede wszystkim dzięki wielokrotnie nagradzanej serii Football Manager, powiedziało, że ich projekt MMO - Football Manager Live - nie przyniósł wielkich zysków.

Marc Duffy, manadżer ds. produktów, powiedział, że obecne „podrasowanie” gry powinno pchnąć FML do przodu, ale nie spodziewa się, że nagle pojawią się miliony nowych osób.

”Nie powiedziałbym, że zyski były ogromne, ale były. Jednym z powodów uaktualnienia gry jest zapewnienie sobie solidnej platformy, żeby pójść z grą dalej. MMO to niesamowicie drogie projekty – koszta serwerów itd. są wysokie”.

”Porównałbym FML do pierwszych menadżerów Oliviera i Paula Collyer z 92 roku. Ludzie nie byli do tego początkowo przekonani, bo nie widzieli wcześniej takiej gry. Ja tak właśnie postrzegam Football Manager Live”.

”Choć w zasadzie jest to menadżer piłkarski, to nie ma nic podobnego na rynku. Miliony ludzi nie będą na razie w to grały, ale nie oczekujemy tego. Bylibyśmy szczęśliwi z około 100 000 abonentów. Nie liczymy na statystyki pokroju World of Warcraft. Choć byłoby to miłe”.

Liczba obecnie korzystających z gry to około 30 000 graczy. Aktualizacja, która miała miejsce wczoraj zmienia grę w trzech obszarach: rozgrywka, cena i działanie. Nowych graczy zachęcić może niska miesięczna cena – 4,99 dolara.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)