Fizyka z Forza 3 nie do podrobienia

Fizyka z Forza 3 nie do podrobienia12.10.2009 13:03
Jakub Jatkiewicz

Dan Greenawalt ze studia Turn 10, które stworzyłoForzę 3 nie szczędzi słów pochwały pod kierunkiem swojego najnowszego dzieła. Tym razem Greenawalt wyraził ciekawą opinię na temat fizyki w grze.

Zdaniem Greenawalta, to czego dokonało w przypadku Forza Motorsport 3 Turn 10 będzie praktycznie niemożliwe do powielenia przez innego dewelopera, tym bardziej przez konkurencję powiązaną z Sony.

"Mam wielki szacunek do Yamauchiego i tego co zrobiło Polyphony Digital, to świetny deweloper. Jednak uważam, że każdej innej grze byłoby ciężko to osiągnąć. Nasza fizyka odbywa się w 360Hz. Nie znam żadnej innej gry, która to osiągnęła. Fizyka wymaga zaangażowania i poświęcenia, nie można opierać się wyłącznie na pięknej grafice.

Forza 2 miała świetną fizykę i dobrą grafikę. Forza 3 ma świetną fizykę i grafikę, ponieważ nauczyliśmy się więcej o samej konsoli. Wciąż jednak naszym priorytetem jest fizyka, nie grafika. To jedna z różnic.

Gran Turismo to świetna gra i kiedy wyjdzie sam w nią zagram, ale sądzę, że bez współpracy i bez poświęcenia ciężko będzie innemu studiu powielić to czego dokonaliśmy".

fot.: Microsoft

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)