FIFA 2022 - co wiemy na temat piłkarskiego hitu od EA?

Strona głównaFIFA 2022 - co wiemy na temat piłkarskiego hitu od EA?
25.09.2021 09:00
FIFA 2022 - co wiemy na temat piłkarskiego hitu od EA?
FIFA 2022 - co wiemy na temat piłkarskiego hitu od EA?
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Długo trwające serie mają swoich zagorzałych zwolenników, jak i niemniej przejętych ich losami przeciwników – FIFA nie jest wyjątkiem od tej reguły. Jak co roku, Electronic Arts oferuje nową odsłonę swojego symulatora gry w piłkę nożną. Choć jest najczęściej kupowaną grą tego typu, wciąż wiele osób zauważa niedociągnięcia, które oczekują swojego dopracowania. Co z tym zrobiono tym razem? Warto się temu przyjrzeć.

bEJLsSKZ

Kiedy premiera i gdzie zagramy?

Na początku warto zacząć od spraw technicznych. Już od wielu miesięcy można było spotkać się z różnymi terminami, zarówno pogłosowymi, jak i półoficjalnymi. Dziś ten termin jest dokładny i wypada na 1 października 2021 roku, co sprawia, że już niedługo będzie można cieszyć się najnowszą odsłoną. Na jakich urządzeniach przyjdzie nam zagrać?

FIFA 2022 dostępna będzie na PC, jak i konsole starej oraz nowej generacji, a w tym PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch i Google Stadia. Niestety, trzeba wiedzieć, że nie każda konsola została potraktowana tak samo. Najnowszą technologią, która została wprowadzona w tej wersji gry, jest HyperMotion, o której więcej poniżej. Warto jednak wiedzieć, że będzie ona dostępna tylko na konsolach najnowszej generacji.

Co nowego znajdziemy?

Jak zostało wspomniane, najnowszą opcją, którą wdrażają autorzy gry, jest HyperMotion. Czym jednak dokładnie ona jest? Jest to technologia, która pozwoliła na dokładne zeskanowanie ruchów piłkarzy, co umożliwiło perfekcyjne odwzorowanie ich ruchów w grze. Całość polegała na wykorzystaniu techniki uczenia maszynowego, jak i ponad 8,7 miliona ujęć z meczów. Dodatkowo zastosowano sesje motion capture aż 22 profesjonalnych piłkarzy. Najnowsze animacje mają oddawać realny wydźwięk boiskowy, pozwalając na całkowite oddanie się grze.

bEJLsSLb

Ponadto do dyspozycji gracza oddane zostanie aż 700 drużyn, 90 stadionów i ponad 30 lig piłkarskich. Wszystko to razem mieścić będzie aż 17 tysięcy piłkarzy. Jednocześnie tworzenie nowych postaci zostało usprawnione dzięki wprowadzeniu nowości w zakresie budowania swojej własnej drużyny. Usprawnienia będą dotyczyć szczególnie pozycji bramkarza, co było oczekiwane od nowej edycji.

Nowości językowe i czy warto kupić nową FIFĘ?

Już od lat polski komentarz był przeprowadzany przez Dariusza Szpakowskiego, jednak od tego roku to się zmienia. Teraz u boku Jacka Laskowskiego znajdzie się Tomasz Smokowski, co doda świeżości najnowszemu symulatorowi. Jest to coś, co zapewne znów podzieli wielu fanów, jednak tak to już jest ze zmianami – zawsze znajdą się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy.

To nie koniec zmian komentatorskich, choć nie należą one już do wersji polskiej. Największą ciekawostką jest dodanie pierwszej komentatorki, którą została Alex Scott. Jest to była reprezentantka Anglii w piłce nożnej, która po skończeniu kariery zajęła się komentowaniem swojej ulubionej dziedziny sportu.

Jak widać, jest wiele nowości, które znajdziemy w najnowszej FIFIE 2022. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie platformy będą mogły z nich skorzystać. Najbardziej zawiedli się użytkownicy PC, którzy mogliby poradzić sobie z wysokimi wymaganiami gry, ale nie dostaną jej w pełnej odsłonie, gdyż EA Sports postanowiło postawić na niskie wymagania minimalne, aby jak najwięcej osób mogło cieszyć się z rozgrywki. Nowa odsłona może być rewolucyjna, ale lepiej postawić na nią tylko wtedy, gdy posiadamy konsole nowej generacji.

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
bEJLsSLX