Zmien skórke
Logo Polygamii

Fifa 20 podbija brytyjski rynek sprzedaży

Czy kogoś to jeszcze dziwi?

Od kilku już lat, czytając czy tworząc tego typu zestawienia można być pewnym jednego – gdzieś w czołówce znajdzie się któraś z odsłon serii Fifa albo GTA V. Jak donosi Gamesindustry.biz, tym razem padło na Fifę, która w zeszłym tygodniu uplasowała się na pierwszym miejscu pod względem ilości sprzedanych kopii fizycznych w Wielkiej Brytanii.

Ghost Recon Breakpoint, najnowsza militarna piaskownica od Ubisoftu, zajmuje zaszczytne, drugie miejsce, ale osiągnęła tylko 20% sprzedaży poprzedniej odsłony. Oczywiście, rynek się zmienił i królująca nam miłościwie dystrybucja cyfrowa miała zapewne duży wpływ na taki stan rzeczy, ale tutaj warto spojrzeć na aktualną notę gry. Aktualnie jest to jedynie 57% dla wersji na PS4, co, nie oszukujmy się, dla tytułu o takiej skali jest totalnym rozczarowaniem. Powodem tak słabego odbioru miał być agresywny system mikrotransakcji (na razie został zawieszony – czyżby sytuacja jak z Battlefrontem II?), a także odtwórczość gry, o czym wspomniano już przy okazji “Wildlands”.

Zaskakująco dobrze trzyma się Ghostbusters: The Video Game Remastered, któremu nie dawano wielkich nadziei (gra bazuje na licencji kultowego już filmu), ale jak widać nie przeszkodziło to w osiągnięciu grze szóstej pozycji z najlepszą sprzedażą na PS4.

Największy spadek, bo aż z drugiej na piątą pozycję, zaliczyło The Legend of Zelda: Link’s Awakening, którego sprzedaż spadła o 60%. Adam na pewno uronił łezkę z tego powodu 🙁

Pełna lista prezentuje się następująco:

  1. FIFA 20
  2. Ghost Recon Breakpoint
  3. Borderlands 3
  4. Gears 5
  5. The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  6. Ghostbusters: The Video Game Remastered
  7. Mario Kart 8 Deluxe
  8. Sea of Thieves
  9. Minecraft: Xbox Edition
  10. Forza Horizon 3
Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry