Zmien skórke
Logo Polygamii

Far Cry: New Dawn opowie nam, co zdarzyło się po historii z "piątki"

Far Cry: New Dawn
Ubisoft mocno zaskoczył wszystkich zapowiedzią kolejnego Far Cry. Ale czy jest to zaskoczenie pozytywne?

Ale to już? Ledwie zdążyliśmy rozprawić się ze złym Josephem Seedem w słonecznej Montanie, a tu już Ubisoft wyskakuje z zapowiedzią nowego Far Cry. Jakby tego było mało, gra ukaże się niecały rok po premierze piątki. Kontynuacja o podtytule New Dawn zamelduje się na naszych twardych dyskach już 15 lutego 2019 roku. Zaczęło się od przecieku okładki, skończyło natomiast na zapowiedzi.

Far Cry: New Dawn

Jak ma to wyglądać? Przede wszystkim będzie to zapewne nieco mniejsza odsłona. Chyba jednak nie aż tak mała jak Red Dragon, bo wyceniona na 45 euro. Sama gra dość mocno zapowiada się niestety na recykling poprzedniczki. Podczas zabawy ponownie wybierzemy się do Montany, tym razem jednak w wersji post apokaliptycznej. Jak na koniec świata i promieniowanie atomowe będzie jednak dość kolorowo. Nowe efekty, podmalowane tekstury, ale poza tym bez wielkich różnic.

Far Cry: New Dawn

Nowe lokacje mają jednak pojawić się w paru misjach, gdzie wybierzemy się do paru bardziej zamkniętych lokacji przedstawiających inne rejony USA. Czyżby miało to przypominać formą Revelations?

Fabuła gry ma być bezpośrednią kontynuacją pierwowzoru. Nowy będzie również bohater. Ważnym elementem serii Far Cry jest wreszcie antagonista z krwi i kości. Pstrokaty i nietypowy, bo przecież kilka lat temu pomysł z Vaasem chwycił idealnie. Wszystko co potem było niestety zjazdem po nieco pochyłej równi. Tym razem antagonistki będą dwie i… no właśnie, odnosząca się do kobiet forma osobowa nie jest przypadkiem. Tym razem życie graczowi (pokierujemy jakąś nową postacią) będą chciały utrudnić dwie persony – najprawdopodobniej siostry – widniejące na okładce.

Jeżeli nie przejadła się wam jeszcze ta seria, z pewnością znajdziecie tu wszystkie typowe elementy serii z drobnymi usprawnieniami. Ja jednak mam wątpliwość, czy aby na pewno czeka nas produkt choć trochę udający, że nie powstał wcale na fali dobrej sprzedaży poprzednika. By zdążyć z produkcją Ubisoft zaprzęgł bowiem do pracy wiele studiów – ciekawe czy zdążą posklejać wszystko w spójną całość. Wszak kalendarzowa zima już niedługo.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
3 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

“Ubisoft mocno zaskoczył wszystkich zapowiedzią kolejnego Far Cry.”
Jestem zaskoczony że ktokolwiek mógł być zaskoczony.

Co do trailera, dawno już nie słyszałem tak żle dobranej muzyki. Myslałem że w innej zakładce przeglądarki jakaś reklama zaczęła się odtwarzać.

pear
Użytkownik

Nie mogę doczekać się kolejnego generycznego sandboxa Ubisoftu! Znowu te same powtarzalne aktywności generowane losowo, znowu te same nudne misje bez polotu, znowu NPCe będący pozbawionymi życia kukłami sztucznie zapełniający nudny świat gry, znowu pretensjonalni antagoniści silący się na oryginalność do tego stopnia, że już dawno są parodiami villainów.

fartuess
Użytkownik

Rage2, but boring?

Paw3D
Użytkownik

Fajna gierka, kiedy premiera?

Aimagylop
Użytkownik

Obejrzyj trailer.

Popularne wpisy

Popularne Gry