Zmien skórke
Logo Polygamii

Fani Hitmana mogą odetchnąć - IO Interactive potwierdza prace nad następną grą

A do sklepów wkrada się Hitman w edycji Game of the Year.

Dlaczego warto pochylić się nad zapowiedzią nowej gry? Jeszcze pół roku temu byłaby ona w zasadzie zbędna. Duńczycy nie są może studiem wyłącznie jednej serii, ale to z niej są najbardziej znani.

Przypomnę też, że od 5 miesięcy są studiem niezależnym. Square Enix postanowiło pozbyć się IO Interactive, a nikt nie zgłosił chęci kupna. Ale studio ma to, co dla niego najcenniejsze – prawa do Hitmana zostały w Kopenhadze. I nie będą marnieć. CEO firmy – Hakan Abrak – potwierdził wreszcie oficjalnie, że jego ludzie pracują nad kolejnym Hitmanem.

Postęp prac jest wspaniały i mamy ekscytujące elementy oraz kilka absolutnych nowinek dla serii, o których bardzo chcemy wam opowiedzieć. Musicie jednak poczekać jeszcze nieco dłużej, bo zaczniemy o nim rozmawiać w 2018 roku.

Porcja informacji jest skąpa, ale zastanawiają słowa, których użył Abrak. Jasno mówi on o nowej grze – w żadnym miejscu komunikatu nie wspomina o nowym sezonie zawartości. Choć biorąc pod uwagę wcześniejsze plotki wydawało się, że właśnie jego powinniśmy się spodziewać. Nie zupełnie nowej gry. Może coś się zmieniło – Abrak został szefem w lutym.

A może to tylko kwestia nazewnictwa i niczego więcej. Epizodyczny Hitman miał trudne początki, ale studio złapało wreszcie odpowiedni rytm i pod koniec ubiegłego roku było zadowolone ze sprzedaży. Nie bało się nazywać swojej produkcji sukcesem i chwalić przyjętego modelu biznesowego. Między innymi za to, że dzięki niemu o grze mówiło się dłużej niż w przypadku tradycyjnych tytułów. A skoro tak, to czy IO chciałoby to zmieniać?

No, ale grunt, że Agent 47 przeżył zmiany właścicielskie i powoli szykuje się do nowej misji. Epizodycznie czy nie – bardzo chciałbym po prostu, by Duńczycy zaoferowali sporo nowinek. Gra z 2016 roku we wszystkim poza formą sprzedaży była moim zdaniem trochę zbyt zachowawcza, by nie użyć innego słowa. I spoko, wielu czekało na powrót modelu Blood Money. Ale nie umiem się nie zastanawiać jak mógłby wyglądać Hitman na miarę 2018 czy 2019 roku.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
elkocyk
Użytkownik

mala literowka:
bo zaczniemy o nic rozmawiać

Maciej Kowalik
Gość
Maciej Kowalik

Cśś. Niech to zostanie między nami.

misio-puchatek
Użytkownik

I znowu w odcinkach i znowu z zawartością dostępną wyłącznie przez kilka dni bez możliwości późniejszej powtórki. Coraz dziwniejsze to nasze hobby się robi.