Zmien skórke
Logo Polygamii

Fallout 76: Bethesda banuje graczy za nieuczciwie zdobyte przedmioty

Pokój developerski: wstęp tylko dla uprawnionych.

Kolejny dzień, kolejna afera związana z Falloutem 76! W jakże pięknych czasach przyszło nam żyć (żart). Tym razem chodzi o tzw. “pokój developerski”, do którego można się dostać w grze używając zewnętrznego oprogramowania (sprawa nie dotyczy więc graczy konsolowych).

O istnieniu owego “pokoju developerskiego” wiedzieli już wcześniej członkowie na prywatnych serwerach Discorda, ale dopiero niedawno sprawa stała się znana publicznie dzięki Redditowi. W tej niedostępnej normalnie lokacji znaleźć można wszystkie przedmioty, bronie i skórki, które pojawiają się w grze Bethesdy. I nie tylko!

Jak się okazuje, znajduje się tam również model bohatera niezależnego, którego w samej grze już nie ma (bo nie ma ona w ogóle bohaterów niezależnych). Hmm.

Bethesdzie oczywiście cała sytuacja niespecjalnie przypadła do gustu. Według oficjalnego oświadczenia producenta, wynoszone z tego pokoju przedmioty wpływają negatywnie na ekonomię gry. Z tego powodu konta graczy, którzy weszli w kontakt z tym nielegalnym miejscem, są teraz banowane.

W trosce o zapewnienie integralności tych kont i postaci, są one aktualnie tymczasowo zablokowane na czas badania przez nas sprawy. Zachęcamy graczy, którzy uzyskali dostęp do tych obszarów i na których konta to wpłynęło, do kontaktu z naszym zespołem wsparcia technicznego.

Napisała Bethesda. Firmie udało się na razie opanować sprawę na tyle, że gracze w większości nie są już w stanie wchodzić w interakcje ze znajdującymi się w pokoju developerskim przedmiotami, choć wciąż są w stanie się do niego dostać.

To co następnym razem?

Dominik Gąska

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
0 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mardax
Użytkownik

Czej chwile…

Jeżeli Fallout76 ma obecnie tylko 76 graczy to jak ich po banuje to kto tam będzie grał?

princefluff
Użytkownik

Chciałbym w to zagrać jak naprawią bugi, ale ten dzień może nie nadejść.
Guess I don’t play ¯\_(ツ)_/¯

PaczajWSerce
Użytkownik

Njus ma co najmniej dwa dni starości, ale dziś w shitogamii jako nowość. Dokąd zmierzacie?

arewehavinfunyet
Użytkownik

News spóźniony i napisany raczej na szybko.. Kilka pominiętych szczegółów: 1. Bethesda to takie śmierdzące lenie, że nie chciało im się nawet tego pokoju usunąć. 2. W pokoju znajdowały się wszystkie przedmioty, tak. Można do tego dodać bardzo mały, ale jednak dość ważny szczegół – znajdowały się tam również przedmioty, które jeszcze nie zostały “wydane”, bądź ogłoszone – DLC. Gracze handlowali tymi przedmiotami/skinami za prawdziwe pieniądze. 3. Bethesda to takie ciule, że zamiast sami poszukać dziury w “zabezpieczeniu” dev roomu, to proszą zbanowanych graczy o to, aby im powiedzieli – bez tego nie ma mowy o odbanowaniu konta. 4. Gracze… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry